• 021-88854073

تمام واگن های کالای صادراتی متوقف در اینچه برون به کشور  ترکمنستان ارسال شد-اخطار سازمان توسعه تجارت در خصوص عدم ایفای تعهدات ارزی-همکاری های تجاری و گمرکی بین ایران و افغانستان شتاب گرفت-دانلود بخشنامه گمرکی چتر حمایتی گمرک از واحدهای تولیدی و صادرکنندگان-دیدار مدیر کل گمرک جلفا و مدیر گمرک نخجوان در نقطه صفر مرزی-تشکیل پرونده 97 میلیون دلاری عدم اجرای تعهدات ارزی برای 41 شرکت-افزایش ۶۰ درصدی ارزش صادرات ایران در اردیبهشت ماه-مرز تجاری مهران باز شد / مرز برای مسافران کماکان بسته است-دستورالعمل اجرایی مربوط به تعیین میزان ارز قابل حمل، نگهداری و مبادله در داخل کشور-سفر لنج‌های سفاری به بنادر امارات با پروتکل‌های جدید

انجام تشریفات گمرکی ۱۲۳ کانتینر گوشت وارداتی طی روزهای گذشته / ۱۰۶ کانتینر هم به گمرک اظهار شد/ تشریفات گمرکی گوشت های وارداتی یک روزه انجام می شود

انجام تشریفات گمرکی ۱۲۳ کانتینر گوشت وارداتی طی روزهای گذشته / ۱۰۶ کانتینر هم به گمرک اظهار شد/ تشریفات گمرکی گوشت های وارداتی یک روزه انجام می شود

معاون حوزه نظارت گمرکات استان هرمزگان از انجام تشریفات گمرکی ۱۲۳ کانتینر گوشت وارداتی از گمرک شهید رجایی بندر عباس طی روزهای گذشته خبر داد و گفت : ۱۰۶ کانتینر گوشت وارداتی هم به گمرک شهید رجایی اظهار شده که در مرحله صدور مجوز دامپزشکی است و در صورت ارائه این مجوز ، تشریفات گمرکی واردات گوشت یک روزه انجام می شود ‌.

حبیب الله جناغ با بیان این مطلب افزود : محموله گوشت های وارداتی در حال حاضر صرفا با ارائه مجوز دامپزشکی ترخیص می شود و ۹۹ درصد گوشت هایی که به گمرک اظهار می شوند از مسیر سبز گمرک عبور می کند و در کمتر از چند ساعت و بلافاصله پس از اظهار صاحب کالا ، اظهار نامه این محموله ها به درب خروج جهت بارگیری هدایت می شود .

وی در رابطه با علت تاخیر در اظهار برخی محموله گوشت های وارداتی به گمرک گفت: تمامی گوشت های وارداتی تحت نظارت شرکت پشتیبانی امور دام وارد می شود که حتی در مواقعی این شرکت صاحب این محموله ها نیز هست . بر اساس پیگیری گمرک از شرکت پشتیبانی امور دام و تعدادی از صاحبان این کالا جهت اظهار سریع این محموله ها به گمرک و خروج فوری از بندر و دلایل تاخیر در اظهار برخی محموله های گوشت اعلام شد که مشکل در انتقال ارز و دریافت اسناد خرید کالا است . در صورتیکه مشکل همینگونه باشد این موضوع با توجه به شرایط تحریم کاملا طبیعی است چرا که قبل از تحریم ها میانگین مدت زمانی که کالا از کشتی پیاده و در گمرک اظهار می شد ۲۰ روز بود اما هم اکنون این مدت به ۴۰ روز افزایش پیدا کرده است.

جناغ با بیان اینکه ما از ورود برخی مراجع نظارتی به موضوع چگونگی واردات محموله های گوشت استقبال کرده ایم ، گفت : در میان محموله های گوشت وارداتی بخشی مشمول قانون متروکه شده و گمرک شهید رجایی وفق مقررات نسبت به تعیین تکلیف این محموله ها اقدام نموده است . همچنین تعدادی کانتینر گوشت وارداتی هم داریم که در شرف اتمام مهلت قانونی هستند که سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع تحویل گیرنده کالا به صاحبان این محموله ها اخطار فرستاده که ظرف مهلت مقرر کالاهای خود را ترخیص نمایند .

معاون حوزه نظارت گمرکات استان هرمزگان تاکید کرد : تشریفات گمرکی کالای گوشت در گمرک یک روال عادی و قانونی دارد که با تسهیلات کامل در حال انجام است یعنی در حال حاضر اگر صاحب کالا به گمرک مراجعه کند و اسنادش آماده باشد هیچ گونه مشکلی از نظر گمرک برای ترخیص گوشت وجود ندارد و تشریفات گمرکی این کالا در کمتر از یک روز انجام می شود .

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی‌ها

دسته‌ها

اینکو ترمز

در دهه 1930 میلادی اتاق بازرگانی بینالمللی (ICC) مطالعاتی را در زمینه تفسیر اصلاحات تجاری به عمل آورد و مقرراتی را برای تفسیر یگنواخت اصلاحات باززرگانی بینالملی در سال 1936 بر قرار نمود که به اینکوترمز معروف گشت .

اینکو ترمز که در برگیرنده اصلاحات بازرگانی بینالمللی است در واقع تعیین کننده ظوابط بین خریدار و فروشنده در معاملات تجاری است که آخرین آن اینکوترمز 2000 میباشد که منشتر گردیده است.

اعتبار اسنادی

این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران