• 021-88854073

وزیر صنعت: واردات خودرو همچنان ممنوع است-رئیس کل گمرک ایران در بازدید از گمرک شلمچه-رئیس کل گمرک ایران وارد خوزستان شد-همتی:مشکلات صادرکنندگان درنحوه برگشت ارز را حل می کنیم-ارائه تسهیلات و خدمات الکترونیکی مطلوب‌تر به ذی‌نفعان در دستور کار گمرک-میزبانی گمرکات استان هرمزگان از  اعضای فراکسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مجلس شورای اسلامی-واکنش گمرک به امحای محموله های ذرت و شکر وارداتی-ارزش تجارت خارجی کشور از 42 میلیارد دلار گذشت-اینفوگرافی: اهم عملکرد و دستاوردهای وزارت امور اقتصادی و دارایی در بازه زمانی شهریور ۱۳۹۷ لغایت مرداد ۱۳۹۸-بخشنامه مهم معاون فنی و امور گمرکی جهت کاهش اختلافات گمرکی و تسهیل تجارت

ترخیص کالا

شرکت ترخیص کالا چیست؟

با ورود یک کالا به گمرک و تا زمان ترخیص آن کالا از گمرک فرآیندی اداری و کارشناسی طی می شود، فرآیندی که به موجب آن صاحب کالا قادر است جنس خود از گمرک آزاد نماید. به این فرآیند ترخیص کالا می گویند. در این بین اشخاصی به صورت حقیقی و یا حقوقی مسئولیت ترخیص کالا را به عهده خواهند گرفت. یا به زبانی  ساده تر یعنی مراحل لازم برای ورود و خروج یک کالا از مرزهای یک کشور. ورود و خروج کالا از مرزهای یک کشور یا همان واردات و صادرات همواره از طریق گمرکاتی که در شهرهای مرزی مستقر هستند انجام می گیرد. در کشور ایران ترخیص کالاهای وارداتی و صادراتی به طور عمده از طریق گمرکات بندرعباس و بازرگان انجام می شود. فرایند ترخیص کالا توسط صاحب کالا یا نماینده قانونی آن کالا انجام می گیرد و شامل تشریفاتی می شود که دانستن آنها قطعا برای هرکسی که بخواهد به طور حرفه ای در این زمینه به فعالیت یا تجارت بپردازد ضروری است.

ترخیص کالا

شرکت ترخیص کالا

یکی از مهم ترین و تخصصی ترین خدمات بازرگانی در کشور، خدمات ترخیص کالا از گمرک های سراسر کشور است. به این منظور شرکت های زیادی در حوزه ترخیص کالا برای تولیدکنندگان و واردکنندگان خدمات تجاری ارائه می دهند. خدماتی که عمده آن ها به شناخت دقیق قوانین و ضوابط قانونی و نحوه کار با آن ها باز می گردد.

نحوه ترخیص کالا از گمرکات

سؤالی که برای بسیاری از علاقه مندان فعالیت های تجاری پیش می آید،  نحوه ترخیص کالا از گمرک های کشور است.  ترخیص کالا در اصل یک فرآیند طولانی و زمان بر است که بخش هایی از آن کاملاً کارشناسی و بخش هایی از آن کاملاً اداری است. یک شرکت ترخیص کالای موفق در کلیه فرآیندها به درستی ورود کرده و مسئولیت تمامی امور مربوطه را بر عهده خواهد گرفت. اگر شما هم به فکر تأسیس یک شرکت ترخیص کالا هستید، پیشنهاد می کنیم که خواندن ادامه این مطلب را از دست ندهید.

مسئولیت های شرکت ترخیص کالا

شرکت ترخیص کالا در انجام کلیه امور مربوط به ترخیص یک کالا مسئول است. این مسئولیت هم به سالم رسیدن کالا به دست گیرنده ارتباط دارد  و هم به امور کارشناسی نظیر آزمایشگاه های محصول، نحوه ارزش‌گذاری کالا و.. مربوط خواهد شد. بنابراین مهم ترین وظیفه یک شرکت ترخیص کالا آگاهی دقیق از آخرین اخبار ترخیص کالا و قوانین و دستورالعمل های تجاری است. در ادامه به مهم ترین وظایف ترخیص‌کاران کالا اشاره می کنیم.

مهم‌ترین وظایف ترخیص کاران چیست؟

بهترین شرکت های ترخیص کالا امانت دارترین و صادق ترین آن ها هستند. بنابراین مهم ترین وظیفه یک شرکت ترخیص کالا رعایت اصول حرفه ای و اخلاقی کار ترخیص است. اما به جز اخلاق حرفه ای چه وظایفی متوجه ترخیص کاران است؟ و آن ها چه اصولی را باید اجرا کنند؟

  • یک ترخیص کار حرفه ای می بایست کار ترخیص کالا را در کمترین زمان ممکن به پایان رساند و اجازه ندهد که جنس صاحب کار مدت زمان زیادی در انبار گمرک نگهداری شود.
  • ترخیص کاران حرفه ای تعرفه کالاهای وارداتی و صادراتی را به خوبی می دانند و نسبت به ارائه مدارک مورد نیاز به گمرک اشراف کامل دارند.
  • یک ترخیص کار مجرب اسرار صاحب کار را نگاه می دارد و آن را نزد رقبای شرکت فاش نخواهد کرد.
  • ترخیص کاران مطمئن برای جلب اعتماد مشتریانشان فیش های پرداختی و هزینه های امور گمرکی را نزد خود نگاه می دارند و در صورت لزوم آن را به مشتری نشان می دهند.
  • داشتن مجوز کارگزاری امور گمرکی یا همان حق العمل کاری از ملزومات اخذ نمایندگی ترخیص کالا است. بنابراین افراد مدعی باید مدارک تخصصی خود را به طور کامل ارائه دهند، بنابراین داشتن وکالت رسمی محضری از صاحب کالا تنها شرط ترخیص یک کالا نیست و تهیه سایر مدارک مانند اخذ نمایندگی مهم است.

چگونه یک شرکت ترخیص کالا بزنیم؟

تأسیس شرکت ترخیص کالا ملزم به تهیه مدارکی است که مهم ترین آن ها به شخص مدیرعامل مربوط می شود. تأسیس شرکت با معرفی مدیرعامل و اعضای هیئت‌مدیره همراه است و باید مطابق با فرآیند اساسنامه، اظهارنامه و شرکت نامه تنظیم شود. بنابراین ثبت نام شرکت، تهیه مدارک کارت حق العمل کاری، مدرک عدم سو پیشینه اعضای هیئت مدیره و سپردن تعهدات رسمی مقدمات ثبت شرکت های ترخیص کالا است.

مهم ترین مراحل ثبت شرکت ترخیص کالا

برای تأسیس یک شرکت ترخیص کالا باید کلیه مراحل اداری ثبت شرکت ها را پیش گرفت و با تهیه مدارکی دال بر سابقه کار و یا سابقه تحصیل در رشته های مربوط به بازرگانی صلاحیت مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره را تائید نمود.

شرایط اختصاصی مدیرعامل شرکت ترخیص کالا

مدیرعامل شرکت ترخیص کالا مهم‌ترین فردی است که می بایست اعتماد مشتریانش را به دست آورد. حسن سابقه کار و خوش‌نامی این فرد به ایجاد اعتماد با مشتریان کمک شایان توجهی خواهد کرد. از مهم ترین شرایط معرفی مدیرعامل، تابعیت جمهوری اسلامی،حسن سابقه کار، داشتن پروانه حق العمل کاری و کارت پایان خدمت و سابقه کار مرتبط  و  مدارک تحصیلی مربوط به بازرگانی است. با این شرایط می توان یک فرد مجرب و کارآزموده را به عنوان مدیرعامل شرکت ترخیص کار به وزارت صمت معرفی نمود. توجه داشته باشید که عدم مشغولیت در مشاغل دولتی برای مدیرعامل و سایر اعضای هیئت مدیره لازم الاجرا است. بنابراین نمی‌توان به عنوان شغل دوم فردی را برای احراز چنین پستی به وزارت صمت معرفی کرد.

ویژگی بهترین شرکت های ترخیص کالا

برای تبدیل شدن به بهترین ها باید از قواعد تجارت پیروی کرد. به همین دلیل آگاهی از آخرین اخبار ترخیص کالا و قوانین مرتبط با این حوزه از شرکت های ترخیص کار یک شرکت حرفه ای حوزه تجارت خواهد ساخت. توجه داشته باشید که بهترین شرکت های ترخیص کالا در کم ترین زمان ممکن هزینه های حقوق و عوارض گمرکی را محاسبه می کنند و کالا را به دست مشتری می رسانند. البته بسته به نظر صاحب کالا بعضاً نگهداری یک کالای خاص در انبار گمرک به صرفه تر از ترخیص آن است هرچند که این موضوع  یک قاعده کلی نیست. بنابراین وظیفه اصلی شرکت های ترخیص کالا ترخیص سریع کالاهای ضروری است.

آشنایی با روند ثبت کالا و ترخیص کالا

ترخیص کالا یک روند اداری و زمان بر است. بنابراین شرکت هایی که تجربه بیشتری در فرآیند ترخیص کالا به دست آورده اند از مزیت بالاتری برخوردار خواهند شد. شرکت های با تجربه به سرعت فرآیند ارسال اسناد و ثبت اطلاعات در سامانه ای پی الEPL  را کامل نموده و با پرینت اظهار نامه و دریافت کوتاژ مسیر ترخیص کالای مشتری را مشخص می کنند. به این طریق در کمترین زمان ممکن کالا از انبارهای گمرک آزاد می گردد. این روند اداری هر چه سریع تر انجام شود هزینه هایی نظیر انبارداری گمرک را کمتر خواهد نمود. بنابراین بهترین شرکت های ترخیص کالا در چنین رقابتی برای ترخیص سریع تر کالاها مشخص می‌شوند.

نمونه رزومه شرکت ترخیص کالا

برای داشتن یک رزومه موفق در حوزه ترخیص کالا می بایست تیم نیروی انسانی شرکت ترخیص کالا به خوبی چینش شده باشد، بنابراین حضور افراد کلیدی در هیئت مدیره و کارآزموده بودن کارکنان به ایجاد اعتماد در فرآیند ترخیص کالا کمک شایان توجه ای می کند. حتماً می دانید که بخشی از کارآزمودگی به دانش تجارت داخلی و خارجی کارمندان بر می گردد. مسلماً فردی که در شرکت شما کار می کند باید به اینکوترمز و قوانین تجارت خارجی تسلط داشته باشد و از سوی دیگر با سامانه های تجارت وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران آشنایی پیدا کرده باشد. ضمناً گذراندن آموزش های بازرگانی علی الخصوص آموزش های حوزه ترانزیت بین المللی در اخذ مجوز فعالیت شرکت بسیار مهم خواهد بود.

سابقه کار در گمرکات

یکی از مهم ترین بخش های رزومه شرکت ترخیص کار اشاره به سابقه کار در بنادر و گمرکات مختلف سراسر کشور است. هرچه یک شرکت دامنه فعالیت بیشتری داشته باشد، نزد مشتریانش معتبر تر می شود. بنابراین بهتر است که پیش از تهیه رزومه شرکت به دقت سوابق اجرایی خود را جمع آوری نمایید و آن را به درستی در رزومه شرکت ترخیص کالا منعکس کنید. همچنین در رزومه شرکت حتماً به آدرس های الکترونیک شرکت اشاره نماید و سعی کنید که راه ارتباط مشتری با شرکتتان را آسان تر نمایید. پس فراموش نکنید که اشاره مختصر و مفید به فرآیند کار شما اعتبار می بخشد. بنابراین از زیاده گویی در تهیه رزومه بپرهیزید. به طور مثال در ادامه  به رموز موفقیت نمونه ای از رزومه های حرفه ای یکی از شرکت های ترخیص کار فعال در مرزهای ترکیه اشاره خواهیم کرد.

گمرک چیست؟

گمرک، محل ورود و خروج کالاها به مرزهای یک کشور می باشد. عمل ورود کالا (واردات) و صدور کالا (صادرات) در هر کشور از طریق مرزهای زمینی، هوایی و دریایی انجام می گیرد. رسیدگی به امور صادرات و واردات کالا به عهده سازمانی به نام گمرک که یک سازمان دولتی است می باشد. اجرای قوانین و مقررات مربوط  به واردات و صادرات و ترانزیت کالا هم به عهده گمرک است. حتی رسیدگی به کالاهای همراه مسافر نیز از جمله وظایف گمرک به شمار می رود. گمرک ارزش کالاهای وارد شده و صادر شده را مشخص می کند و سپس با اعمال مقررات لازم بر عمل ورود و خروج کالا نظارت دارد.

قوانین گمرکی

یکی از مهم ترین مسئولیت های پیش رو شرکت های ترخیص کالا آشنایی با انواع قواعد تعیین مسیر گمرکی است. مشتریان حرفه ای با یک جلسه مشاوره با شرکت های ترخیص کالا و بررسی اطلاعات این ترخیص کاران به تسلط آن ها پی خواهند برد. بنابراین برای موفقیت در شغل ترخیص کالا باید به انواع روش های تعیین مسیر گمرکی آشنا شد. این تعیین مسیر گمرکی می‌تواند بر اساس تعرفه کالا، نوع معامله، وضعیت کالا، ارزش کالا،کشور مبدأ، حق العمل گمرکی و حتی نام صاحب کالا تعیین شود. شرکت های ترخیص کار مجرب  پیش از ارسال مدارک و تعیین کوتاژ مسیر گمرکی کالا را پیش بینی می کنند. این مسیرها بر اساس معیارهای بالا می تواند سبز، زرد و قرمز طبقه بندی شود.

مراحل ترخیص کالا از گمرک

در دنیای امروز که اطلاعات به سرعت مبادله می شوند و با سهولت بیشتری در دسترس هستند، ضروری است که قبل از اقدام به هر کاری ابتدا به کسب دانش و آگاهی از تمام جزئیات آن کار مجهز شویم. برای ورود در امورات گمرکی و ترخیص کالا نیاز هست تا به طور دقیق گمرک را بشناسیم و بدانیم یک کالا از لحظه ورود به گمرک تا ترخیص چه مراحلی را پشت سر می گذارد. همچنین می بایست به امور حقوقی و قوانین و مقررات دولتی مربوط به ورود و خروج کالا کاملا آگاه باشیم. باید بدانیم که برای انجام تشریفت گمرکی به چه اسناد و مدارکی نیاز داریم و چطور می بایست آنها را تهیه کنیم. بدون شک دانستن و آگاهی از قبل برای حل مسائل و مشکلاتی که در آینده ممکن است ایجاد شوند کارساز بوده و مسیر رفع مشکل را کوتاهتر می کنند.

برای کسب اطلاعات در مورد مراحل ترخیص کالا ابتدا باید بدانیم کارت بازرگانی چیست و چرا لازم است؟ سپس می بینیم که خریدار و فروشنده چطور باید در مورد پرداخت وجه و ارسال کالا به توافق برسند. بعد از آن به مرحله اصلی که همان ترخیص کالا است می رسیم. در اینجا باید بدانیم که کالا ورودی است یا خروجی. اگر کالا وارداتی باشد برای انجام مراحل ترخیص کالا، ابتدا باید ثبت سفارش شود. و سپس در مرحله بعد که بعد از ورود کالا به گمرک انجام می شود، ترخیص کالا صورت می گیرد.

همچنین در مورد کالاهای صادراتی هم تشریفات و مراحلی وجود دارد که در ادامه به توصیف آنها می پردازیم.

کارت بازرگانی

بدون داشتن کارت بازرگانی عملیات ورود و خروج کالا امکانپذیر نمی باشد. هر شخصی که می خواهد به عنوان بازرگان به تجارت بپردازد می بایست در ابتدا اقدام به تهیه یک مجوز به نام کارت بازرگانی نماید. این کارت به دارنده آن مجوز می دهد تا به تجارت خارجی بپردازد. متقاضی می بایست تمامی مدارک مورد نیاز جهت صدور کارت را به وزارت بازرگانی ارائه داده و این کارت باید توسط اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و وزارت بازرگانی  به تایید برسد. در سالهای اخیر و با گسترش اینترنت، امکان دریافت کارت بازرگانی هوشمند از سامانه یکپارچه کارت بازرگانی هوشمند ایجاد شده است که با مراجعه به سایت اتاق بازرگانی و صنایع و معدان ایران، می توان از مدارک مورد نیاز و مراحل ثبت نام برای دریافت کارت اطلاع حاصل نمود.

کارت بازرگانی

شرایط پرداخت وجه معامله و تحویل کالا

در هر خرید و فروشی مبلغی پول جابجا می شود. و در واقع تا پولی پرداخت نشود معامله ای صورت نگرفته است. در هنگام واردات، خریدار که یک شخص یا شرکت در داخل کشور است می بایست وجه کالا را برای شخص یا شرکتی در خارج از کشور ارسال نماید و از آنجایی که این معامله از راه دور انجام می گیرد نگرانی هایی وجود دارد. مثلا خریدار ممکن است نگران باشد که وجه کالا را بپردازد ولی چیزی دریافت نکند و فروشنده نیز نگران از اینکه کالا را بفرستد ولی بهای آن به دستش نرسد. برای جلوگیری از ضرر و زیان وارده به هردو طرف اتاق بازرگانی بین الملل مقرراتی را وضع نموده که بانکها به عنوان واسطه ملزم به رعایت آن هستند.

تشریفات واردات در گمرک

قبل از ورود کالا به گمرک، کالا باید ابتدا ثبت سفارش شده و مجوزهای لازم را از سازمانهای مختلف دریافت کند. اولین مرحله برای ترخیص کالا همین ثبت سفارش است و باید خریدار قبل از تایید پیش پرداخت آن را دریافت کند. واردکننده، بعد از انجام مراحل ثبت سفارش، قرارداد را تایید کرده و سپس می تواند کالا را در یکی از گمرکات کشور ترخیص نماید. پس می توان گفت مراحل ترخیص کالا به دو بخش تقسیم می شود:

  • ثبت سفارش کالا که مربوط به قبل از ورود کالا به گمرک می شود:

تمامی کالاهای دولتی یا غیردولتی برای دریافت مجوز ورود می بایست ثبت سفارش شوند. واردکننده برای دریافت مجوز ثبت سفارش بایستی به سامانه های اینترنتی مدیریت ثبت سفارش واردات مراجعه کرده و اطلاعات درخواستی در خصوص مشخصات کالا، مقدار و قیمت کالا، مبدا و مقصد کالا و سایر اطلاعات لازم را در سایت تکمیل نماید. بعد از ورود اطلاعات اولیه در سایت، اگر کالایی مشمول استاندارد اجرایی واردات، طرح شبنم یا ایران کد باشد، باید از طریق سامانه تعاملی ( IMS) مجوزهای لازم را دریافت کند.

البته موارد استثنایی هم وجود دارد که نیاز به ثبت سفارش ندارند. این کالاها عبارتند از : کالاهای موردنیاز خانوارهای مرزنشین، شرکتهای تعاونی آنها، کالاهای خاص نظامی و کالاهای خاص سازمان انرژی، کالاهای همراه مسافران و کالاهای وارداتی از طریق پست و نمونه های تجاری و تولیدی

  • ترخیص کالا که بعد از ورود کالا به گمرک انجام می شود.

بعد از پرداخت وجه کالا و همچنین اجرای مراحل ثبت سفارش توسط صاحب کالا، کالا وارد گمرک می شود. ترخیص کالا از گمرک یک پروسه طولانی است که از تنظیم اظهارنامه توسط خریدار شروع شده و سپس صاحب کالا می بایست اظهارنامه و سایر اسناد خود از جمله صورت عدل بندی، بارنامه و قبض انبار را جهت احراز هویت خود به گمرک ارائه نماید. سپس با توجه به نوع بار و سابقه تاجر یکی از سه مسیر سبز، زرد و قرمز برای اظهارنامه تعیین می گردد.

مسیر سبز که بهترین مسیر برای بازرگانان است مختص کالاهایی است که نیاز به کنترل فیزیکی و یا کنترل آزمایشگاهی و یا نیاز به کسب مجوز ندارند و معمولا در زمان کوتاهتری ترخیص می شوند. اغلب شرکتهای تولیدی در این مسیسر قرار می گیرند. در مجموع هرچه ارزش تعرفه اسناد با ارزش تعرفه گمرک مطابقت داشته باشد، مراحل ترخیص سریع تر انجام می گیرد.

مسیر زرد مختص کالاهایی است که نیاز به بازرسی فیزیکی ندارند ولی معمولا به بازرسی آزمایشگاهی و اعمال استانداردهای لازم نیاز دارند ولی از آنجایی که تعرفه های گمرکی را رعایت کرده اند اجازه ترخیص می یابند.

مسیر قرمز مربوط به کالاهایی است هم نیاز به بازرسی فیزیکی و هم بازرسی آزمایشگاهی دارند. در مواقعی بررسی استاندارد کالا هم نیاز دارند. در این کالاها ارزش اظهاری اسناد با ارزش استنباطی گمرک مطابقت ندارد. معمولا کارتهای بازرگانی که تازه دریافت شده و اقدام به واردات کالا کرده اند در این مسیر قرار می گیرند.

ترخیص کالا از گمرک بندرعباس

شهر بندرعباس مرکز استان هرمزگان در جنوب ایران می باشد. بندرعباس بزرگترین بندر ایران است که مقدار زیادی از ترانزیت کالاها در کشور از طریق دو بندر شهیدرجایی و باهنر در آن انجام می گیرد. این دو بندر به دلیل موقعیت مناسب جغرافیایی به عنوان نقطه اتکای بندرعباس برای جابجایی کالا و سرمایه در اشکال مختلف نتایج اقتصادی به سزایی برای هرمزگان به همراه داشته و بندرعباس را به منطقه ویژه اقتصادی معادن، فلزات، کشتی سازی و صادرات کالا تبدیل کرده است. مجتمع بندری شهید رجایی بندرعباس از مهم ترین بنادر ایران است و تخلیه و بارگیری سالانه حدود ۱۰۰ میلیون تن کالا به تنهایی بیش از ۵۵ درصد صادرات و واردات و ۷۰ درصد ترانزیت بنادر کشور را برعهده دارد. همچنین تخلیه و بارگیری ۹۰ درصد کالاهای کانتینری کشور در این مجتمع انجام می گیرد. بنادر مهم بندرعباس بندر چارک، بندر خمیر و بندر لنگه می باشد.

ترخیص کالا از گمرک بندرعباس

ترخیص کالا از گمرک بازرگان

شهرستان بازرگان در نزدیکی شهر ماکو در استان آذربایجان غربی واقع شده است و گمرک بازرگان در شهرستان بازرگان قرار دارد. فعالیت گمرک بازرگان در راستای ترانزیت وصادرات و واردات کالا است. بازرگان نقطه مرزی بین ایران و ترکیه می باشد و تنها مرز بین المللی در این منطقه و بزرگترین گمرک زمینی در کل کشور می باشد. این مرز روزانه ظرفیت عبور ۷۰۰ دستگاه تریلر را دارد ولی به علت طولانی بودن مراحل ترخیص کالا به طور متوسط روزی ۵۰۰ تریلر می توانند از مرز عبور کنند و این موضوع باعث به وجود آمدن صف های طولانی در مرز بازرگان می شود.

انواع مسیرهای ترخیص کالا و مدت زمان ترخیص

عموماً هرچه مدت زمان ترخیص یک کالا کمتر باشد، سودآوری آن کالا نیز بیشتر می گردد.مسیر سبز ایده آل شرکت های ترخیص کالا است که در صورت ورود به این مسیر، کالا در کمترین زمان ممکن برای مشتری آزاد می شود و ترانزیت خواهد شد. در همین جا است که خوش حساب بودن شرکت های ترخیص کار و شفافیت مالیاتی آن ها برای ورود به این مسیر به کمکشان می آید. البته این تعیین مسیر بیش از آنکه وابسته به اعتبار شرکت و یا صاحب کالا باشد به نوع کالا و ارزش آن بازمی‌گردد. مسیرهای زرد و قرمز مسیرهای زمان بری هستند که عموماً صاحبان کالا از ورود کالایشان به این مسیرها ابراز نگرانی می کنند. با این حال برخی مواد غذایی و کالاهای کشاورزی به ناچار به این مسیرها وارد می شوند و با گذراندن آزمایش‌های کارشناسی در گمرک معطل می شوند. توجه نمایید که هرچه سابقه کار یک ترخیص کالا بیشتر شود و کالای خاص سابقه تجارت بیشتری پیدا کند، ترخیص آن کالا راحت تر خواهد شد. بنابراین اگر می خواهید که به عنوان یک ترخیص کار وارد حوزه تجارت شوید، حتماً پیش از قبول ترخیص یک کالا اطلاعات فنی خود را در رابطه با آن کالا بالا ببرید.

مزیت اطلاع از آخرین اخبار ترخیص کالا

اطلاع از آخرین اخبار ترخیص کالا شما را از رقبا پیش خواهد انداخت، علی الخصوص در کشور ما که مدام بخش نامه ها تغییر می کنند و دستورالعمل های جدید به گمرک ابلاغ می گردند. فراموش نکنید که روش های تعیین ارزش کالا و امور کارشناسی مربوط به ترخیص کاران برای تسریع کار و افزایش سودآوری موثرند.ضمناً عموماً همین موضوعات بر اساس بخش نامه های مختلف تغییر خواهند کرد و اطلاع ترخیص کار از آن ها اهمیت سودآوری بازرگانی را بالا خواهد برد. مورد دیگر توجه به سامانه های تجارت است، دقت در انعکاس اطلاعات در سامانه تجارت و پیگیری امور مربوط به مبادلات به تسریع کار شرکت های ترخیص کالا مزیت رقابتی می بخشد. بنابراین اگر می خواهید که از رقبا پیشی بگیرید و در ابتدای کار مغلوب شرکت های بزرگ ترخیص کار گمرک نشوید، حتماً از آخرین اخبار ترخیص کالا مطلع شوید و خود را در بین مشاورین مطلع بازار، معرف حضور تولیدکنندگان و واردکنندگان کنید.

به‌طورکلی رسیدن به هدف ثبت یک شرکت ترخیص کالا و بهترین بودن در این حوزه مستلزم کسب تجارت و دانش فراوان است. صبور بودن، شناخت بازار کالاها و رویه‌های جاری گمرک‌های سراسر کشور از شما یک ترخیص کار مجرب می سازد. بنابراین اگر می خواهید که خود را به عنوان یک ترخیص کار حرفه ای نزد صاحبان کالا معرفی نمایید، ابتدا در مرزهای تجاری کسب تجربه کنید و سپس با تهیه یک رزومه قوی خود را پرزنت نمایید. فراموش نکنید که پرزنت شما با سؤال های کارفرماها همراه خواهد بود، لذا پیش از حضور در جلسه مشاوره اطلاعات خود را در زمینه آن کالای خاص تکمیل نمایید. با رعایت این اصول حتماً به عنوان یکی از بهترین شرکت های ترخیص کالا به بازار تجارت معرفی خواهید شد.

گروه بازرگانی نوین تجارت پیشرو آرین

شرکت بازرگانی نوین تجارت پیشرو آرین مسئول انجام کلیه تشریفات گمرکی و ترخیص کالا بازرگانان و واردکنندگان است و در صورت تمایلِ صاحبان کالا، این شرکت مشاوره و خدمات مناسبی را در زمینه خرید کالا از مبدا تولید، تعیین تعرفه کالا، اخذ مجوزهای ورودی، ثبت سفارش، حمل کالا و مسیریابی مطمئن، اخذ مجوزهای ترخیص از جمله استاندارد، بهداشت، بیمه کالا از مبدا تا مقصد، حمل داخلی و… ارائه میدهد. شما عزیزان میتوانید برای دریافت مشاوره با شماره ۰۲۱-۸۸۸۵۴۰۷۳ تماس بگیرید.