• 021-88854073

تمام واگن های کالای صادراتی متوقف در اینچه برون به کشور  ترکمنستان ارسال شد-اخطار سازمان توسعه تجارت در خصوص عدم ایفای تعهدات ارزی-همکاری های تجاری و گمرکی بین ایران و افغانستان شتاب گرفت-دانلود بخشنامه گمرکی چتر حمایتی گمرک از واحدهای تولیدی و صادرکنندگان-دیدار مدیر کل گمرک جلفا و مدیر گمرک نخجوان در نقطه صفر مرزی-تشکیل پرونده 97 میلیون دلاری عدم اجرای تعهدات ارزی برای 41 شرکت-افزایش ۶۰ درصدی ارزش صادرات ایران در اردیبهشت ماه-مرز تجاری مهران باز شد / مرز برای مسافران کماکان بسته است-دستورالعمل اجرایی مربوط به تعیین میزان ارز قابل حمل، نگهداری و مبادله در داخل کشور-سفر لنج‌های سفاری به بنادر امارات با پروتکل‌های جدید

ترکیه: واردات ۶۱ قلم کالای صادراتی ترکیه به ایران ممنوع شده/ کاهش ۳۰ درصدی صادرات ترکیه به ایران

گروه بازرگانی نوین تجارت پیشرو آرین

شرکت بازرگانی نوین تجارت پیشرو آرین مسئول انجام کلیه تشریفات گمرکی و ترخیص کالا بازرگانان و واردکنندگان است و در صورت تمایلِ صاحبان کالا، این شرکت مشاوره و خدمات مناسبی را در زمینه خرید کالا از مبدا تولید، تعیین تعرفه کالا، اخذ مجوزهای ورودی، ثبت سفارش، حمل کالا و مسیریابی مطمئن، اخذ مجوزهای ترخیص از جمله استاندارد، بهداشت، بیمه کالا از مبدا تا مقصد، حمل داخلی و… ارائه میدهد. شما عزیزان میتوانید برای دریافت مشاوره با شماره ۰۲۱-۸۸۸۵۴۰۷۳ تماس بگیرید.

کاهش ۳۰ درصدی صادرات ترکیه به ایران

ترکیه: واردات ۶۱ قلم کالای صادراتی ترکیه به ایران ممنوع شده. یک نماینده انجمن صنفی – بازرگانی ترکیه نسبت به تصویب قانون ممنوعیت ورود ۱۳۹۹ قلم کالای وارداتی به ایران، و تاثیرات آن بر کاهش صادرات ترکیه به ایران هشدار داد.

به گزارش عصرایران، ” فاتیح چایاباتماز” نماینده انجمن صنعتگران و بازرگانان مستقل ترکیه (موسیاد) در ایران، در گفتگو با روزنامه “حریت” ترکیه گفت قانون ممنوعیت واردات ۱۳۹۹ قلم کالا به ایران که از سال ۲۰۱۸ به مورد اجرا گذاشته شده، حدود ۳۰ درصد از صادرات ترکیه به ایران را در این سال کاهش داده است.

صادرات ترکیه به ایران

او با اشاره به مغایرت این قانون با توافقنامه تجارت ترجیحی بین ایران و ترکیه که در سال ۲۰۱۵ منعقد شده است، افزود ۶۱ قلم از کالاهایی که در لیست ممنوعه قرار دارد، از کالاهایی است که در لیست صادراتی ترکیه به ایران است.

به گفته این بازرگان ترکیه‌ای، پارلمان ایران قانون “ممنوعیت ثبت سفارش واردات کالاهای خارجی دارای مشابه ایرانی” را در روز ۲۰ ژانویه – ۳۰ دی ماه- به تصویب رسانده و هدف آن حمایت از کالاهای ایرانی در بازار داخلی ایران است، اما ۶۱ قلم از لیست ۱۳۹۹ کالای ممنوعه شده، از جمله کالاهایی هستند که ترکیه به ایران صادر می‌کند.

گفتنی است مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه در مصوبه‌ای ثبت سفارش کالاهای مصرفی و مصرفی بادوام خارجی دارای مشابه ایرانی که در داخل کشور با کیفیت مناسب و به میزان کافی تولید شده باشد، را تا پایان مدت برنامه ششم توسعه ممنوع کرده است.

این بازرگان ترک گفته است در صورت ادامه سیاست واردات ممنوع، روند کاهشی صاردات ترکیه به ایران در سال ۲۰۱۹ ادامه خواهد یافت و شرکت‌های ترکیه‌ای از این روند متضرر خواهند شد.

او همچنین خواسته است بر اساس توافقنامه تجارت ترجیحی بین دو کشور، دولت و مجلس ایران در ممنوعیت ۶۱ قلم کالای صادراتی ترکیه به ایران، تجدید نظر کند چون بر اساس ادعای او در صورت عدم تجدید نظر در این سیاست، خطر متوقف شدن کامل روند صادرات کالاهای ترکیه‌ای به بازار ایران درپیش است.

ترکیه غالبا کالاهای مصرفی به بازار ایران صادر می‌کند که عمده آنها شامل: پارچه و پوشاک، مواد غذایی و بهداشتی و محصولات آرایشی است.

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی‌ها

دسته‌ها

اینکو ترمز

در دهه 1930 میلادی اتاق بازرگانی بینالمللی (ICC) مطالعاتی را در زمینه تفسیر اصلاحات تجاری به عمل آورد و مقرراتی را برای تفسیر یگنواخت اصلاحات باززرگانی بینالملی در سال 1936 بر قرار نمود که به اینکوترمز معروف گشت .

اینکو ترمز که در برگیرنده اصلاحات بازرگانی بینالمللی است در واقع تعیین کننده ظوابط بین خریدار و فروشنده در معاملات تجاری است که آخرین آن اینکوترمز 2000 میباشد که منشتر گردیده است.

اعتبار اسنادی

این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران