• 02188012863

ایران به سیستم ثبت مشخصات صادر کنندگان کنفدراسیون سوئیس و‌نروژ می پیوندد-رشد 8 درصدی صادرات دوماهه امسال/واردات کالای اساسی 22 درصد افزایش یافت-راه اندازی تير الكترونيك میان گمرکات ايران و جمهوری آذربايجان-تعیین تکلیف حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در جلسه پنجشنبه ستاد اقتصادی سران قوا-ثبت سفارش جهت ورود قطعی کالا ( تبدیل ورود موقت به ورود قطعی)-ابلاغ لغو عوارض صادرات خرما(بخشنامه 58)-اعلام فهرست تکمیلی شرکت های تولید کننده شیشه جهت ساماندهی صادرات شیشه تخت(بخشنامه 57)-بازار متشکل ارزی تا اوایل تیرماه راه اندازی می شود-ابلاغیه دولت درباره مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم-ابلاغ شرایط صادرات سیمان و کلینکر (بخشنامه 55)

تسهیل انتقال وجه و تامین ارز خریدهای نسیه

مصوبه مهم دولت در تسهیل انتقال وجه و تامین ارز خریدهای نسیه در زمان ثبت سفارش و بازپرداخت ریال آن تا پایان سال جاری اعلام شد.

♦️به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، مهندس روح اله مزینانی مشاور و دستیار ویژه مدیرکل تجهیزات پزشکی گفت: به منظور تسهیل انتقال وجه و تامین ارز خریدهای نسیه در زمان ثبت سفارش و بازپرداخت ریال آن تا پایان سال جاری، مجوز ثبت سفارش خرید اعتباری تجهیزات و ملزومات پزشکی با شرایط باز‌پرداخت با نرخ روز ترخیص را مصوب نمود و مصوبه مذکور به شرح ذیل اعلام می گردد.

♦️اطلاعیه ارزی -مهم: تسهیل انتقال وجه و تامین ارز خریدهای نسیه در زمان ثبت سفارش و بازپرداخت ریال آن تا پایان سال جاری(مجوز ثبت سفارش خرید اعتباری تجهیزات و ملزومات پزشکی با شرایط باز‌پرداخت با نرخ روز ترخیص)
با هدف تأمین تجهیزات و ملزومات مورد نیاز کشور مقرر گردید:

الف- بانک مرکزی ج.ا.ا تأمین ارز تجهیزات و ملزومات پزشکی را که تا تاریخ ۹۷/۰۹/۱۴ در گمرک اظهار شده‌اند و اسناد حمل آن در اختیار وارد‌کننده قرار گرفته است، در موعد باز‌پرداخت اشاره شده به ارزهای در دسترس خود و نرخ روز برای آن کالاها انجام می دهد و متعاقب آن گمرک جمهوری اسلامی ایران مجاز است این کالاها را ترخیص نماید.

♦️وزارت صنعت، معدن و تجارت (سازمان توسعه تجارت) نیز ثبت سفارش‌ این کالاها را انجام می دهد، مشروط بر آن که:

– کالای مربوطه مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد.

– در اسناد مرتبط (فاکتور و اسناد حمل) به اعتباری بودن خرید با قیمت زمان باز‌پرداخت (حداکثر تا پایان سال جاری) اشاره شده باشد.

تبصره: چنانچه نرخ ارز برای تجهیزات و ملزومات پزشکی در روز باز‌پرداخت با نرخ روز ترخیص کالا تفاوت داشته باشد، مابه‌التفاوت آن در زمان تأمین ارز توسط دولت پرداخت خواهد شد.

ب-شرکت‌های واردکننده تجهیزات و ملزومات پزشکی که با تایید وزارت بهداشت به بانک مرکزی ج.ا.ا معرفی می شوند، می‌توانند نسبت به خرید اعتباری(خرید نسیه) از تأمین‌کنندگان خارجی از طریق ثبت سفارش حداکثر معادل سقف تعیین شده اقدام نمایند.

♦️بانک مرکزی متعهد می‌شود ثبت سفارش‎های خرید اعتباری مذکور را در موعد باز‌پرداخت به ارزهای در دسترس آن بانک و به نرخ روز تأمین نماید.

تبصره ۱: حداکثر زمان باز‌پرداخت خریدهای فوق الذکر، تا پایان سال جاری است.

تبصره ۲: چنانچه نرخ ارز برای کالاهای اساسی در روز بازپرداخت با نرخ روز ترخیص کالا تفاوت داشته باشد، مابه‌التفاوت آن در زمان تأمین ارز، توسط دولت پرداخت خواهد شد.

تبصره ۳: بانک مرکزی مجاز است مفاد این بند را صرفاً در خصوص وارد کنندگانی اعمال نماید که رفع تعهد ارزی معوق نداشته باشند.

ج- بانک مرکزی مجاز است جهت تأمین هزینه‌های تبدیل و نقل و انتقال ارز بابت واردات کالاها، نسبت به فروش ارز با نوع نرخ ارز مربوط به واردات آن کالا اقدام نماید.

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی

دسته‌ها

اینکو ترمز

در دهه 1930 میلادی اتاق بازرگانی بینالمللی (ICC) مطالعاتی را در زمینه تفسیر اصلاحات تجاری به عمل آورد و مقرراتی را برای تفسیر یگنواخت اصلاحات باززرگانی بینالملی در سال 1936 بر قرار نمود که به اینکوترمز معروف گشت .

اینکو ترمز که در برگیرنده اصلاحات بازرگانی بینالمللی است در واقع تعیین کننده ظوابط بین خریدار و فروشنده در معاملات تجاری است که آخرین آن اینکوترمز 2000 میباشد که منشتر گردیده است.

اعتبار اسنادی

این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران