• 02188012863

ایران به سیستم ثبت مشخصات صادر کنندگان کنفدراسیون سوئیس و‌نروژ می پیوندد-رشد 8 درصدی صادرات دوماهه امسال/واردات کالای اساسی 22 درصد افزایش یافت-راه اندازی تير الكترونيك میان گمرکات ايران و جمهوری آذربايجان-تعیین تکلیف حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در جلسه پنجشنبه ستاد اقتصادی سران قوا-ثبت سفارش جهت ورود قطعی کالا ( تبدیل ورود موقت به ورود قطعی)-ابلاغ لغو عوارض صادرات خرما(بخشنامه 58)-اعلام فهرست تکمیلی شرکت های تولید کننده شیشه جهت ساماندهی صادرات شیشه تخت(بخشنامه 57)-بازار متشکل ارزی تا اوایل تیرماه راه اندازی می شود-ابلاغیه دولت درباره مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم-ابلاغ شرایط صادرات سیمان و کلینکر (بخشنامه 55)

توافق بر تسهیل تردد مسافران نوروزی و افزایش تردد کامیونهای تجاری در مرزهای ایران و جمهوری آذربایجان

توافق بر تسهیل تردد مسافران نوروزی و افزایش تردد کامیونهای تجاری در مرزهای ایران و جمهوری آذربایجان

پیرو کمیسیون مشترک توسعه اقتصادی دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان در اجرای دستور رییس کل گمرک ایران مبنی بر تسریع در روانسازی فعالیتهای گمرکی و کاهش زمان توقف های مرزی ، نشست مشترک مرزی گمرکات دو کشور با حضور نمایندگان تام الاختیار گمرکات دو کشور و مدیران گمرکات و پایانه های مرزی آستارا و بیله سوار در گمرک آستارا برگزار شد .

در این نشست، ضمن بازدید میدانی از محوطه و اماکن گمرکی دو کشور در مرز آستارا ، عمده مسائل و مشکلات موجود که در کندی تردد ها و انجام مبادلات مرزی و توقف غیر معمول کامیونها موثرند احصاء و در خصوص رفع آنها راهکارهای لازم بررسی و در راستای کاهش ایستایی و تسهیل در‌ انجام مبادلات مرزی دو کشور موارد ذیل جهت اجرا مورد توافق قرار گرفت:

۱- مقرر گردید با توجه به افزایش حجم مبادلات بمنظور کاهش توقف کامیونها در مرز آستارا، گمرک طرف آذربایجان از تاریخ ۲۸ اسفند ماه با افزایش حداقل ۷۰ درصدی پذیرش کامیونها ، روزانه حداقل ۳۵۰ کامیون پذیرش نماید.
۲- مقرر گردید در راستای تکریم مسافران دوکشور ، گمرکات با همکاری سایر دستگاهها حداکثر تسهیلات را برای خودروهای سواری شخصی ایجاد به گونه ای که در ایام‌ نوروز توقف مسافران در مرز به حداقل ممکن کاهش یابد.
۳- مقرر گردید گمرکات با همکاری تمامی دستگاهها حداکثر تلاش خود را برای تسهیل تردد مسافران و اتباع دوکشور بکارگیرند.
۴- مقرر گردید جلسات کمیته مذکور تا رفع کامل موانع موجود با هدف کاهش توقف مرزی بصورت ماهانه ادامه یابد و جلسه بعدی در هفته چهارم فروردین ماه بمنظور بررسی نواقص و مشکلات در این بازه زمانی تشکیل گردد.
همچنین با همکاری پایانه های مرزی به درخواست طرف آذری مبنی بر اجازه ورود و بارگیری کامیونهای خالی آذری در گمرکات مرزی تا ۱۸ فروردین پاسخ مثبت داده شد و مقرر گردید در جلسه بعدی، تصمیم نهایی پس از بررسی تمامی جوانب اتخاذ گردد.

شایان ذکر است این نشست با حضور آیتی معاون دفتر نظارت بر ترانزیت، امیدی مدیرکل گمرک آستارا، ظهیری مدیر گمرک بیله سوار ، نماینده دفتر توسعه و تجهیز و مدیران پایانه های مرزی آستارا و بیله سوار و معاون دفتر پایانه های مرزی سازمان راهداری ایران و مدیرکل همکارهای بین المللی، رییس ترانزیت، معاون اداره فناوری، مدیران گمرکات آستارا، بیله سوار و مدیران پایانه های مرزی و ریلی جمهوری آذربایجان برگزار گردید.

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی

دسته‌ها

اینکو ترمز

در دهه 1930 میلادی اتاق بازرگانی بینالمللی (ICC) مطالعاتی را در زمینه تفسیر اصلاحات تجاری به عمل آورد و مقرراتی را برای تفسیر یگنواخت اصلاحات باززرگانی بینالملی در سال 1936 بر قرار نمود که به اینکوترمز معروف گشت .

اینکو ترمز که در برگیرنده اصلاحات بازرگانی بینالمللی است در واقع تعیین کننده ظوابط بین خریدار و فروشنده در معاملات تجاری است که آخرین آن اینکوترمز 2000 میباشد که منشتر گردیده است.

اعتبار اسنادی

این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران