• 021-88854073

در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سیستان و بلوچستان و در حضور وزیر اقتصاد مطرح شد-برگزاری دوره آموزشی 2 روزه مسئولان مالی گمرکات ستادی و اجرایی در تهران-با لغو محدودیت ها و ممنوعیت های کرونایی در گمرکات مرزی ایران و ترکمنستان تردد کامیون ها در مرز به حالت عادی برگشت-تجارت خارجی کشور به 69.5 میلیارد دلار رسید-برای نخستین بار انجام گرفت-کشف نیم تن زعفران قاچاق توسط کارکنان گمرک شهید باهنر بندرعباس-99 تن مواد اولیه دارویی و دارو از گمرک شهید رجایی در حال ترخیص استافزایش تعداد فعالان اقتصادی مجاز در گمرک سطح رضایتمندی خدمت گیرندگان را ارتقا داد99 تن مواد اولیه دارویی و دارو از گمرک شهید رجایی در حال ترخیص است-تن مواد اولیه دارویی و دارو از گمرک شهید رجایی در حال ترخیص است-محدودیت تردد کامیون‌های ایرانی به مقصد ترکمنستان در مرز اینچه‌برون برداشته شد-در کارگاه آموزشی 2 روزه ترانزیت انجام گرفت تشریح راهکارهای تسهیل و افزایش ترانزیت کالا از مسیر ایران

ثبت سفارش | انجام امور ثبت سفارش

مراحل ثبت سفارش در نوین تجارت پیشرو آرین

مجوز ثبت سفارش از حیاتی ترین مجوزهایی است که در ترخیص کالا باید حتما ارائه شود. این مجوز از مهمترین مراحلی است که برای ورود کالا به کشور باید اخذ شود. گرفتن این مجوز مراحلی دارد که در ادامه به طور مفصل توضیح داده ایم:

مرحله اول واردات کالا اخذ مجوز ثبت سفارش است و مجوز ثبت از ضروریات نیاز واردات است. این مجوز از طریق سامانه ثبت سفارش از سازمان توسعه تجارت اخذ میگردد. سیستم الکترونیکی ثبت سفار ش جهت کنترل قیمت کالاها، تراز تجاری با کشورهای خارجی و… و تهیه و راه اندازی شده است.

ثبت سفارش مجوزها

اهداف راه اندازی سامانه ثبت سفارش عبارتند از:

  1. افزایش دقت و سرعت در ثبت توسط افراد حقیقی و حقوقی در سراسر کشور
  2. ارائه اطلاعات دقیق به واردکنندگان و کاربرا ن سامانه در حداقل زمان
  3. افزایش سرعت در عملکرد کارشناسان و مدیران ثبت سفارش در سراسر کشور
  4. حذف محدودیت های زمانی برای انجام و پیگیری ثبت سفارشها، امور کارشناسی و مدیریت آن
  5. ایجاد ارتباط دقیق و سریع و مطمئن با سازمانهای مرتبط از جمله گمرک و بانک مرکزی
  1. برای ثبت سفارش ابتدا باید فروشنده خارجی پروفرما  اینویس(PI ) را ارائه نماید. پروفرما اینویس بغیر از نام کالا و مقدار و مبلغ و نوع ارز ، مشخصات سازنده یا تولیدکننده ارائه میگردد.

اولین مرحله ثبت نام مشخصات شرکت سازنده کالاو آدرس مربوطه در سایت میباشد. بعد از مدت کوتاهی هویت شرکت و همچنین ممنوع المعامله نبودن شرکت فوق با قوانین جمهوری اسلامی از طریق سایت تایید میگردد.

  • مرحله دوم: ثبت اطلاعات مربوط به کالاها در صفحات مختلفی که سایت در پیش روی شما قرار میدهد اقدام نماییم کلیه اطلاعات مربوز به خریدار و فروشنده و نوع کالا و بنادر ورودی ه تعرفه گمرکی در آنها ثبت میشود.

پس از تایید سایت و بررسی از طریق سازمان توسعه تجارت کد ۸ رقمی به این پرونده اختصاص داده میشود که خریدار مطمئن میشود ثبت سفارش نهایی شده است.

برخی از کالاها برای  واردات به اخذ مجزهای خاص پیش از ثبت سفارش نیاز دارد. بطور مثال جهت واردات کالاهای صنعتی مجوز عدم ساخت داخل مورد نیاز است. و یا کالاهایی مانند غلات و ذرت و… به مجوز دامپزشکی نیاز دارد. در موارد این چنینی  اطلاعات پروفرما در سایت به صورت اتوماتیک به سامانه قرنطینه ارجاع داده میشود و بعد از پیگیری اداری و تائید مجوز دامپزشکی اخذ میشود. . پس از آن به کارشناسی ثبت سفارش ارجاع میشود.

برای استفاده از نرم افزار ثبت و تایید سفارش به روش عملی به کتاب راهنمای سامانه جامع  تجارت ایران با آدرس ذیل مراجعه فرمایید. برای دانلود پی دی اف کامل این کتاب بر روی لینک زیر کلیک کنید:

گروه بازرگانی نوین تجارت پیشرو آرین

شرکت بازرگانی نوین تجارت پیشرو آرین مسئول انجام کلیه تشریفات گمرکی و ترخیص کالا بازرگانان و واردکنندگان است و در صورت تمایلِ صاحبان کالا، این شرکت مشاوره و خدمات مناسبی را در زمینه خرید کالا از مبدا تولید، تعیین تعرفه کالا، اخذ مجوزهای ورودی، ثبت سفارش، حمل کالا و مسیریابی مطمئن، اخذ مجوزهای ترخیص از جمله استاندارد، بهداشت، بیمه کالا از مبدا تا مقصد، حمل داخلی و… ارائه میدهد. شما عزیزان میتوانید برای دریافت مشاوره با شماره ۰۲۱-۸۸۸۵۴۰۷۳ تماس بگیرید.