• 021-88854073

تشکیل کارگروه ویژه گمرک برای بررسی مشکلات مرزی آستارا-بکارگیری ظرفیت های وزارت اقتصاد برای تحقق سند راهبردی گمرک ایران-تشریح ۶ برنامه تحول آفرین گمرک از سوی رئیس کل گمرک/تحول در سامانه ها، یکپارچه سازی و هوشمندسازی فعالیت های گمرک اولین برنامه تحول آفرین-تشریح ۶ برنامه تحول آفرین گمرک از سوی رئیس کل گمرک/تحول در سامانه ها، یکپارچه سازی و هوشمندسازی فعالیت های گمرک اولین برنامه تحول آفرین - پایگاه خبری اخبار گمرکی-تحریم مانع رکوردزنی صادرات غیرنفتی کشور نشد/ توسعه تجارت محدود به کشورهای منطقه نیست - پایگاه خبری اخبار گمرکی-تشریح جزئیات برنامه تحول گمرک از سوی رئیس کل گمرک ایران - پایگاه خبری اخبار گمرکی-سخنرانی دکتر خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم روز جهانی گمرک و تبریک و تهنیت این روز به کارکنان گمرک و تقدیر و تشکر از تمامی زحمات و تلاش های کارکنان گمرک جمهوری اسلامی ایران-پیام وزیر اقتصاد به مناسبت روز جهانی گمرک/ تلاش برای دست یافتن گمرک به جایگاه اصلی در تجارت بین‌الملل-دکتر رضوانی فر روز جهانی گمرک را به تمامی کارکنان و فعالان حوزه امور گمرکی تبریک و تهنیت گفت-پیام سازمان جهانی گمرک به گمرک جمهوری اسلامی ایران (IRICA) به مناسبت روز جهانی گمرک 2023

در کارگاه آموزشی ۲ روزه ترانزیت انجام گرفت تشریح راهکارهای تسهیل و افزایش ترانزیت کالا از مسیر ایران

در کارگاه آموزشی ۲ روزه ترانزیت، راهکارهای تسهیل و افزایش ترانزیت کالا از مسیر ایران تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی گمرک ایران، این کارگاه آموزشی که باشرکت مسئولان و کارشناسان ترانزیت ستاد و گمرکات سراسر کشور برگزار شد، در خصوص انتقال تجارب گمرکی و تبادل اطلاعات در زمینه تسهیل ترانزیت بحث و بررسی شد.

این گزارش حاکیست اجرای کنوانسیون تیر و هماهنگی بین واحدها برای ایجاد وحدت رویه از دیگر موارد مطرح شده بوده است.

براساس این گزارش در مراسم افتتاح این کارگاه، فریده زبیدی معاون حقوقی و نظارت گمرک ایران ضمن تشریح موارد مرتبط با رویه ترانزیت در گمرکات اجرایی بر ارائه راهکارهای عملی جهت تسهیل هر چه بیشتر ترانزیت از مسیر ایران تاکید کرد.

زبیدی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به کشفیات صورت گرفته در ماه های اخیر توسط همکاران پرتلاش گمرکات اجرایی از زحمات همکاران قدردانی کرد.

در مراسم افتتاحیه این کارگاه همچنین محسن جلواتی معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران گفت: برگزاری اینگونه نشست ها سبب هم افزایی و هماهنگی و رفع موانع و مشکلات و تبادل تجربیات بین همکاران خواهد شد.

جلواتی با برشمردن وظایف مهم همکاران در بخش ترانزیت، افزود: ترانزیت نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد و گمرک تمام تلاش خود در خصوص افزایش حجم ترانزیت از مسیر ایران را انجام می دهد.

وی افزود: در حوزه منابع انسانی نیز تمام تلاش خود را به کار برده ایم تا حداقل های ممکن را برای حداکثر پرسنل خود فراهم آوریم و در این راه نگاهمان بیشتر به مناطق محروم و مرزی کشور بوده است.

براساس این گزارش رضا راستی مدیر کل دفتر ترانزیت گمرک ایران نیز حضور داشت و به بیان تشریح اهداف برگزاری این کارگاه پرداخت.

شایان ذکر است، سجاد اعتمادیان مدیرکل مرکز آموزش، تحقیقات و ظرفیت سازی در ابتدای مراسم ضمن خوشامدگویی به شرکت کنندگان در کارگاه آموزشی ترانزیت، گزارشی از دوره های آموزشی برگزار شده در سال جاری ارائه داد.

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی‌ها

دسته‌ها

اینکو ترمز

در دهه 1930 میلادی اتاق بازرگانی بینالمللی (ICC) مطالعاتی را در زمینه تفسیر اصلاحات تجاری به عمل آورد و مقرراتی را برای تفسیر یگنواخت اصلاحات باززرگانی بینالملی در سال 1936 بر قرار نمود که به اینکوترمز معروف گشت .

اینکو ترمز که در برگیرنده اصلاحات بازرگانی بینالمللی است در واقع تعیین کننده ظوابط بین خریدار و فروشنده در معاملات تجاری است که آخرین آن اینکوترمز 2000 میباشد که منشتر گردیده است.

اعتبار اسنادی

این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران