• 021-88854073

تمام واگن های کالای صادراتی متوقف در اینچه برون به کشور  ترکمنستان ارسال شد-اخطار سازمان توسعه تجارت در خصوص عدم ایفای تعهدات ارزی-همکاری های تجاری و گمرکی بین ایران و افغانستان شتاب گرفت-دانلود بخشنامه گمرکی چتر حمایتی گمرک از واحدهای تولیدی و صادرکنندگان-دیدار مدیر کل گمرک جلفا و مدیر گمرک نخجوان در نقطه صفر مرزی-تشکیل پرونده 97 میلیون دلاری عدم اجرای تعهدات ارزی برای 41 شرکت-افزایش ۶۰ درصدی ارزش صادرات ایران در اردیبهشت ماه-مرز تجاری مهران باز شد / مرز برای مسافران کماکان بسته است-دستورالعمل اجرایی مربوط به تعیین میزان ارز قابل حمل، نگهداری و مبادله در داخل کشور-سفر لنج‌های سفاری به بنادر امارات با پروتکل‌های جدید

رئيس کل گمرک ایران خبر داد: امکان ترخیص خودروهای وارداتی تا ۱۵ دی در صورت استفاده ارز دولتی و سیستم بانکی / تفویض اختیارات گمرک ایران به استانها برای تسریع در ترخیص کالا

رئيس کل گمرک ایران خبر داد:
امکان ترخیص خودروهای وارداتی تا ۱۵ دی در صورت استفاده ارز دولتی و سیستم بانکی / تفویض اختیارات گمرک ایران به استانها برای تسریع در ترخیص کالا

رئیس کل گمرک ایران با بیان اینکه تفویض اختیارات گمرک ایران به استانها حتی در سطح رئیس کل برای مقابله با تحریم ها و تسریع در انجام تشریفات گمرکی در حال انجام است ، گفت : بر اساس آخرین تصمیم گیری ها خودروهایی که تا ۱۶ مرداد به گمرک وارد شده بودند در صورت استفاده از ارز دولتی و سیستم بانکی امکان ترخیص برای آنها فراهم شده بود ولی با پیگیری های متعدد تاریخ این بخشنامه را تا ۱۵ دی ماه افزایش دادیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد نظارت گمرکات خوزستان، مهدی میراشرفی در نشست بررسی و رسیدگی به مشکلات فعالان اقتصادی در محل سالن جلسات اداره کل گمرک خرمشهر با بیان این مطلب اظهار کرد: با نشست و پیگیری های مختلف با سازمان های همجوار مثل وزارت صمت با استانی شدن ثبت سفارش موافقت شد. تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا در زمینه رفع مشکلات اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی افزود: گمرکات اجرایی باید هماهنگی داشته باشند تا قانون و مقررات را به صورت موثق به شکلی که به نفع مردم تمام شود، تفسیر کنند.

میراشرفی با اشاره به اینکه از همه ظرفیت های موجود برای تفسیر قانون به نفع مردم استفاده می کنیم، عنوان کرد: شاید برخی دستگاه ها با گمرک هماهنگ نباشند و سازمان های ذیربط مجوزدهنده در گمرک حضور نداشته باشند، بنابراین باید هماهنگی بین دستگاه های اجرایی و گمرکات استان ها و هماهنگی استان ها با گمرک ایران ارتقاء پیدا کند.

وی با اشاره به تدابیر اندیشیده شده در گمرک ایران برای مقابله با تحریم ها بیان کرد: تفویض اختیارات گمرک ایران به استان ها حتی اختیارات رئیس کل از جمله این اقدامات است تا خدمات بهتری در شرایط تحریم به مردم ارائه شود.

رئيس کل گمرک ایران با اشاره به تفویض اختیارات مختلف به گمرکات استان ها از جمله انبار اختصاصی یادآور شد: شناسایی تولیدکنندگان استانی و در اختیار قرار دادن کالاهای مورد نیاز به آنها و همچنین تعیین ارزش کالاها در استان ها از ابتدای سال آینده از جمله برنامه های پیش بینی شده برای تسهیل خدمات رسانی به مردم است.
میراشرفی اضافه کرد: هماهنگی سازمان های استانی با گمرک خوزستان از جمله مهمترین دستورکارهای جلسه کمیسیون توسعه صادرات خوزستان با حضور استاندار بود.

وی با تأکید بر لزوم هماهنگی گمرک ایران با سازمان های ذیربط گفت: با نشست و پیگیری های مختلف با سازمان های همجوار مثل وزارت صمت با استانی شدن ثبت سفارش موافقت شد.
رئيس کل گمرک ایران عنوان کرد: با امکان ماده ۴۵ قانون کاری انجام می دهیم که کالاهای ثبت سفارشی که گروه کالایی آن عوض نشده را ترخيص کنیم.

میراشرفی خبر داد: بر اساس آخرین تصمیم گیری ها خودروهایی که تا ۱۶ مرداد به گمرک واصل شده بودند در صورت استفاده از ارز دولتی و سیستم بانکی امکان ترخیص برای آنها فراهم شده بود ولی با پیگیری های متعدد تاریخ این بخشنامه را تا ۱۵ دی ماه افزایش دادیم.
وی در پایان گفت: در خصوص خودروهایی که در اماکن گمرکی متوقف هستند نیز پیگیری های لازم را انجام می دهیم.

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی‌ها

دسته‌ها

اینکو ترمز

در دهه 1930 میلادی اتاق بازرگانی بینالمللی (ICC) مطالعاتی را در زمینه تفسیر اصلاحات تجاری به عمل آورد و مقرراتی را برای تفسیر یگنواخت اصلاحات باززرگانی بینالملی در سال 1936 بر قرار نمود که به اینکوترمز معروف گشت .

اینکو ترمز که در برگیرنده اصلاحات بازرگانی بینالمللی است در واقع تعیین کننده ظوابط بین خریدار و فروشنده در معاملات تجاری است که آخرین آن اینکوترمز 2000 میباشد که منشتر گردیده است.

اعتبار اسنادی

این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران