• 021-88854073

تمام واگن های کالای صادراتی متوقف در اینچه برون به کشور  ترکمنستان ارسال شد-اخطار سازمان توسعه تجارت در خصوص عدم ایفای تعهدات ارزی-همکاری های تجاری و گمرکی بین ایران و افغانستان شتاب گرفت-دانلود بخشنامه گمرکی چتر حمایتی گمرک از واحدهای تولیدی و صادرکنندگان-دیدار مدیر کل گمرک جلفا و مدیر گمرک نخجوان در نقطه صفر مرزی-تشکیل پرونده 97 میلیون دلاری عدم اجرای تعهدات ارزی برای 41 شرکت-افزایش ۶۰ درصدی ارزش صادرات ایران در اردیبهشت ماه-مرز تجاری مهران باز شد / مرز برای مسافران کماکان بسته است-دستورالعمل اجرایی مربوط به تعیین میزان ارز قابل حمل، نگهداری و مبادله در داخل کشور-سفر لنج‌های سفاری به بنادر امارات با پروتکل‌های جدید

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران عنوان کرد: یارانه نقدی بجای ارز ترجیحی

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران عنوان کرد: یارانه نقدی بجای ارز ترجیحی

🔺 اگر بتوان ارز ۴۲۰۰ تومانی را به همه داد، مشکلی نیست اما وقتی ترجیحی را به وجود می‌آورید در درجه اول اشکال اینجا شکل می‌گیرد که این ارز ۴۲۰۰ تومانی را به چه کسی می‌خواهید بدهید. این مساله هم در دستگاه دولتی و هم در بخش خصوصی فساد ایجاد می‌کند.

🔺جنس را با قیمت ارز ۴۲۰۰ تومان وارد می‌کنید اما در داخل به علت اینکه سیستم توزیع درستی وجود ندارد، کالا با قیمت حاصل از ارز ۴۲۰۰ تومان به دست مردم نمی‌رسد.، مانند کاغذ که با یارانه وارد شد اما حتی بیشتر از نرخ ارز آزاد توزیع می‌شود.

🔺هدررفت کنونی نه در جیب مردم و مستضعفان می‌رود و نه در جیب دولت. اگر ما این را به یارانه نقدی تبدیل کنیم، حداقل به جیب مردم می‌رود.

🔺با توجه به حجم فساد و قاچاق موجود، توزیع ارز ۴۲۰۰ تومانی به دست افراد و اشخاص خاص می‌رسد و حتی اگر مابه‌التفاوت را به طور یکسان بین همه افراد جامعه توزیع کنند، به عدالت نزدیک‌تر است.

🔺شناسایی افراد کم‌درآمد و نیازمند سخت نیست و دولت شش سال فرصت داشته است که این کار را انجام بدهد. اکنون هم می‌تواند این کار را انجام دهد و حذف ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی، با یارانه نقدی از اقشار آسیب‌پذیر حمایت کند.

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی‌ها

دسته‌ها

اینکو ترمز

در دهه 1930 میلادی اتاق بازرگانی بینالمللی (ICC) مطالعاتی را در زمینه تفسیر اصلاحات تجاری به عمل آورد و مقرراتی را برای تفسیر یگنواخت اصلاحات باززرگانی بینالملی در سال 1936 بر قرار نمود که به اینکوترمز معروف گشت .

اینکو ترمز که در برگیرنده اصلاحات بازرگانی بینالمللی است در واقع تعیین کننده ظوابط بین خریدار و فروشنده در معاملات تجاری است که آخرین آن اینکوترمز 2000 میباشد که منشتر گردیده است.

اعتبار اسنادی

این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران