• 021-88854073

تمام واگن های کالای صادراتی متوقف در اینچه برون به کشور  ترکمنستان ارسال شد-اخطار سازمان توسعه تجارت در خصوص عدم ایفای تعهدات ارزی-همکاری های تجاری و گمرکی بین ایران و افغانستان شتاب گرفت-دانلود بخشنامه گمرکی چتر حمایتی گمرک از واحدهای تولیدی و صادرکنندگان-دیدار مدیر کل گمرک جلفا و مدیر گمرک نخجوان در نقطه صفر مرزی-تشکیل پرونده 97 میلیون دلاری عدم اجرای تعهدات ارزی برای 41 شرکت-افزایش ۶۰ درصدی ارزش صادرات ایران در اردیبهشت ماه-مرز تجاری مهران باز شد / مرز برای مسافران کماکان بسته است-دستورالعمل اجرایی مربوط به تعیین میزان ارز قابل حمل، نگهداری و مبادله در داخل کشور-سفر لنج‌های سفاری به بنادر امارات با پروتکل‌های جدید

رئیس کل گمرک ایران تشریح کرد : برنامه‌های جدید گمرک ایران/ تعرفه‌ها باید منطقی باشد

رئیس کل گمرک ایران تشریح کرد :
برنامه‌های جدید گمرک ایران/ تعرفه‌ها باید منطقی باشد

⭕️رییس کل گمرک ایران با تاکید بر اینکه تعرفه ها در گمرک باید منطقی باشد، معتقد است که گمرک ایران از ماخذ تعرفه های بالا و پایین حمایت نمی کند.

⭕️مهدی میراشرفی در رابطه با سیاست های گمرک در خصوص کاهش و یا افزایش تعرفه های گمرکی، گفت: اگر نگاه اقتصادی را بخواهیم ، باید بدانیم تعرفه ها همیشه باید منطقی باشند و افزایش غیرمنطقی تعرفه ها یعنی اینکه برای تجارت غیررسمی ایجاد انگیزه کنیم و به تخلفات دامن زده شود.

⭕️رییس کل گمرک ایران اظهارداشت: وزارت اقتصاد قائل به منطقی کردن تعرفه ها است و بحث کاهش و یا افزایش تعرفه های گمرکی مطرح نیست. اعتقاد بر این است که تعرفه ها باید منطقی باشد و اگر ما در کالایی تولید نداریم ولی نیاز جامعه است،‌ تعرفه بالا به معنای رونق تخلف و تجارت غیرقانونی است.

⭕️میراشرفی خاطرنشان کرد: گمرک همیشه نه از ماخذ بالای تعرفه حمایت می کند و نه از ماخذ پایین و به دنبال منطقی سازی تعرفه ها است. در منطقی بودن تعرفه ها حقوق مصرف کننده ها نیز رعایت می شود. از اهداف تعرفه گذاری غیر از مباحث حمایت از تولیدات داخلی، موضوع کسب درآمد برای دولت نیز مطرح است.

⭕️وی ادامه داد: بعد از نفت و مالیات، گمرک درآمد سوم کشور را دارد و در کنار مالیات جزو درآمدهای درون زای کشور محسوب می شود، برخلاف نفت که درآمد برون زا محسوب می شود. بنابراین باید تکالیف بودجه ای را نیز عمل کنیم./ایبِنا

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی‌ها

دسته‌ها

اینکو ترمز

در دهه 1930 میلادی اتاق بازرگانی بینالمللی (ICC) مطالعاتی را در زمینه تفسیر اصلاحات تجاری به عمل آورد و مقرراتی را برای تفسیر یگنواخت اصلاحات باززرگانی بینالملی در سال 1936 بر قرار نمود که به اینکوترمز معروف گشت .

اینکو ترمز که در برگیرنده اصلاحات بازرگانی بینالمللی است در واقع تعیین کننده ظوابط بین خریدار و فروشنده در معاملات تجاری است که آخرین آن اینکوترمز 2000 میباشد که منشتر گردیده است.

اعتبار اسنادی

این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران