• 021-88854073

تمام واگن های کالای صادراتی متوقف در اینچه برون به کشور  ترکمنستان ارسال شد-اخطار سازمان توسعه تجارت در خصوص عدم ایفای تعهدات ارزی-همکاری های تجاری و گمرکی بین ایران و افغانستان شتاب گرفت-دانلود بخشنامه گمرکی چتر حمایتی گمرک از واحدهای تولیدی و صادرکنندگان-دیدار مدیر کل گمرک جلفا و مدیر گمرک نخجوان در نقطه صفر مرزی-تشکیل پرونده 97 میلیون دلاری عدم اجرای تعهدات ارزی برای 41 شرکت-افزایش ۶۰ درصدی ارزش صادرات ایران در اردیبهشت ماه-مرز تجاری مهران باز شد / مرز برای مسافران کماکان بسته است-دستورالعمل اجرایی مربوط به تعیین میزان ارز قابل حمل، نگهداری و مبادله در داخل کشور-سفر لنج‌های سفاری به بنادر امارات با پروتکل‌های جدید

رئیس کل گمرک ایران: تلاش گمرک تقویت معیشت مرزنشینان کشور است

گمرک ایران

رئیس کل گمرک ایران:
تلاش گمرک تقویت معیشت مرزنشینان کشور است / جاده های کشور در رصد گمرک قرار می گیرند

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران تاکيد کرد: تمامی تلاش گمرک تقویت معیشتی مرزنشینان از مسیر قانونی است که در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی گمرکات استان بوشهر ؛ مهدی میراشرفی در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی  گفت: گمرک از همه ظرفیت‌های قانونی استفاده می‌کند تا مرزها و بنادر به عنوان یک مزیت و فرصت برای ساکنان این مناطق مورد استفاده گیرد.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون گمرک زیر پوشش تلفن همراه قرار گرفته و برخی از خدمات آن از این طریق قابل انجام است.
رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران افزود: در این ارتباط تلاش داریم افراد از هر کجا و هر زمان بتوانند خدمات خود را با تلفن همراه دریافت کنند که اکنون برای تحقق این مهم در ابتدای راه هستیم.
وی بیان کرد: در همه گمرک‌ها نیز از پلمپ های‌های سنتی فاصله گرفتیم و با بکارگیری مهر وموم هوشمند امکان رصد و کنترل محموله‎های گمرکی در جاده‎ها فراهم شده‌است.
میراشرفی ادامه داد: در سایر موارد نیز امور را در زمینه هوشمندسازی پیش خواهیم برد.

وی افزود: اکنون در حوزه جنوب کشور یک هزار و ۷۰۰ کیلومتر مرز ساحلی داریم که فقط خود این سواحل با استفاده برای ترانزیت و تجارت می‌تواند کمک بسیار خوبی برای مرزنشینان باشد.
وی در ارتباط با استان بوشهر گفت: برای تحقق یکی از مطالبه‎های مهم فعالان تجاری در استان بوشهر پس از سال‎ها معافیت‌ ۲۰ درصد سود بازرگانی به محموله‎های وارداتی از مبدا کشورهای حوزه خلیج فارس به بوشهر اعطا شد.
میراشرفی اظهار داشت: یکی از مشکلات موجود در گمرک بوشهر انتقال نیافتن کالا به گمرک منطقه ویژه اقتصادی دو بوشهر  بود که با انعطاف پذیری قانونی زمینه انتقال کالا از این گمرک به منطقه ویژه اقتصادی ۲ بوشهر فراهم شد.

معاون وزیر اقتصادی و دارایی و رئیس کل گمرک ایران ادامه داد : با نصب انتن های مخصوص پلمپ های هوشمند گمرک در جاده ها و گمرکات اجرایی کشور تمامی جاده های کشور در رصد گمرک قرار خواهد.

میر اشرفی اظهار داشت: سیاست گمرک فاصله گرفتن از کنترل های مزاحم و ملموس به سمت کنترهای غیر مزاحم و نا ملموس می باشد که در این راستا بهره گیری از تجهیزات مدرن کنترلی همچون ایکس ری و هوشمند سازی پلمپ الکترونیک مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی افزود: هم اکنون تمامی گمرکات کشور به پلمپ های هوشمند دارای تراشه آر اف ای دی مجهز شده اند که در آینده ای نزدیک با نصب انتن های ویژه  این پلمپ تمامی حامل ها  از ابتدا‌ تا انتهای مسیر مورد رسد قرار خواهند گرفت.

وی رعایت کنترل ، کاهش هزینه ها و کاهش قاچاق را از مهمترین ویژگی های اجرای پلمپ هوشمند عنوان کرد و گفت : کنترل پلیس نیز  با تبادل اطلاعاتی که توسط گمرک صورت خواهد گرفت  انجام خواهد شد و قطعا موازی کاری صورت نخواهد گرفت و در یک راستا حرکت خواهیم نمود.

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی‌ها

دسته‌ها

اینکو ترمز

در دهه 1930 میلادی اتاق بازرگانی بینالمللی (ICC) مطالعاتی را در زمینه تفسیر اصلاحات تجاری به عمل آورد و مقرراتی را برای تفسیر یگنواخت اصلاحات باززرگانی بینالملی در سال 1936 بر قرار نمود که به اینکوترمز معروف گشت .

اینکو ترمز که در برگیرنده اصلاحات بازرگانی بینالمللی است در واقع تعیین کننده ظوابط بین خریدار و فروشنده در معاملات تجاری است که آخرین آن اینکوترمز 2000 میباشد که منشتر گردیده است.

اعتبار اسنادی

این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران