• 021-88854073

تمام واگن های کالای صادراتی متوقف در اینچه برون به کشور  ترکمنستان ارسال شد-اخطار سازمان توسعه تجارت در خصوص عدم ایفای تعهدات ارزی-همکاری های تجاری و گمرکی بین ایران و افغانستان شتاب گرفت-دانلود بخشنامه گمرکی چتر حمایتی گمرک از واحدهای تولیدی و صادرکنندگان-دیدار مدیر کل گمرک جلفا و مدیر گمرک نخجوان در نقطه صفر مرزی-تشکیل پرونده 97 میلیون دلاری عدم اجرای تعهدات ارزی برای 41 شرکت-افزایش ۶۰ درصدی ارزش صادرات ایران در اردیبهشت ماه-مرز تجاری مهران باز شد / مرز برای مسافران کماکان بسته است-دستورالعمل اجرایی مربوط به تعیین میزان ارز قابل حمل، نگهداری و مبادله در داخل کشور-سفر لنج‌های سفاری به بنادر امارات با پروتکل‌های جدید

رشد ۸ درصدی صادرات دوماهه امسال/واردات کالای اساسی ۲۲ درصد افزایش یافت

رشد ۸ درصدی صادرات دوماهه امسال/واردات کالای اساسی ۲۲ درصد افزایش یافت

رئیس کل گمرک ایران از رشد ۸ درصدی صادرات و کاهش ۸ درصدی واردات در دوماهه نخست سال خبر داد و گفت:‌ تراز تجاری ۱٫۶ میلیارد دلار مثبت است.

مهدی میراشرفی ، با اشاره به وضعیت واردات کالاهای اساسی به کشور در ماه‌های اخیر اظهارداشت: تا تاریخ ۲۵ خردادماه ۹۴۲ هزار تن کالا وارد کشور شده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ با حجمی بالغ بر ۷۷۱ هزار تن، رشد ۲۲ درصدی دارد.

رئیس کل گمرک در مورد عملکرد تجارت خارجی دو ماهه نخست سال جاری، اظهارداشت: کل حجم تجارت خارجی ۱۵ میلیارد و ۱۷۵ میلیون دلار بوده که سهم واردات ۶ میلیارد و ۷۶۳ میلیون دلار و صادرات ۸ میلیارد و ۴۱۲ میلیون دلار گزارش شد. علی رغم تحریم‌ها همه جانبه تراز تجاری یک میلیارد و ۶۴۹ میلیون دلار مثبت است.

وی افزود: در این مدت واردات ۸ درصد کاهش و صادرات نیز ۸ درصد افزایش نشان می‌دهد. میزان کالاهای وارداتی ۵ میلیون و ۶۵۴ هزار تن و صادرات انجام شده ۳۰ میلیون و ۲۷۲ هزار تن بوده است.

معاون وزیر اقتصاد به ترکیب اقلام عمده صادراتی پرداخت و یادآور شد: گاز طبیعی مایع شده به ارزش ۲ میلیارد و ۵۲۶ میلیون دلار،‌ میعانات گازی ۴۱۲ میلیون دلار،‌ سایر روغن‌های سبک و فرآورده‌ها به غیر از بنزین ۳۱۰ میلیون دلار، پروپان مایع شده ۲۹۲ میلیون دلار و متانول ۲۳۶ میلیون دلار ارزآوری داشته است.

وی ادامه داد: همچنین در بخش واردات ۴۷۲ میلیون دلار برنج،‌ ۳۶۹ میلیون دلار ذرت دامی، ۲۴۳ میلیون دلار کنجاله و ۲۲۳ میلیون دلار کره وارد شد.

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی‌ها

دسته‌ها

اینکو ترمز

در دهه 1930 میلادی اتاق بازرگانی بینالمللی (ICC) مطالعاتی را در زمینه تفسیر اصلاحات تجاری به عمل آورد و مقرراتی را برای تفسیر یگنواخت اصلاحات باززرگانی بینالملی در سال 1936 بر قرار نمود که به اینکوترمز معروف گشت .

اینکو ترمز که در برگیرنده اصلاحات بازرگانی بینالمللی است در واقع تعیین کننده ظوابط بین خریدار و فروشنده در معاملات تجاری است که آخرین آن اینکوترمز 2000 میباشد که منشتر گردیده است.

اعتبار اسنادی

این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران