• 021-88854073

تمام واگن های کالای صادراتی متوقف در اینچه برون به کشور  ترکمنستان ارسال شد-اخطار سازمان توسعه تجارت در خصوص عدم ایفای تعهدات ارزی-همکاری های تجاری و گمرکی بین ایران و افغانستان شتاب گرفت-دانلود بخشنامه گمرکی چتر حمایتی گمرک از واحدهای تولیدی و صادرکنندگان-دیدار مدیر کل گمرک جلفا و مدیر گمرک نخجوان در نقطه صفر مرزی-تشکیل پرونده 97 میلیون دلاری عدم اجرای تعهدات ارزی برای 41 شرکت-افزایش ۶۰ درصدی ارزش صادرات ایران در اردیبهشت ماه-مرز تجاری مهران باز شد / مرز برای مسافران کماکان بسته است-دستورالعمل اجرایی مربوط به تعیین میزان ارز قابل حمل، نگهداری و مبادله در داخل کشور-سفر لنج‌های سفاری به بنادر امارات با پروتکل‌های جدید

رفع مشکلات مربوط به رسوب ۱۵۰۰ کانتینر برنج

در روزهای اخیر موضوع دپو ۱۵۰۰ کانتینر برنج در گمرک شهید رجایی مطرح شده بود که با پیگیریهای انجام شده از سوی معاون امور گمرکی گمرک دستور ترخیص این محموله‌ها صادر شد .
معاون فنی و امور گمرکی ایران پیش از این از دپو یک هزار و ۵۰۰ کانتینر برنج در گمرک شهید رجایی خبر داده بود .

مهرداد ارونقی معاون فنی گمرک کشور در این باره به خبرنگار شبکه خبر گفت: واردکنندگان این محموله مجوز قانونی استاندارد کالای خود را اخذ نکرده بودند و به همین دلیل، امکان صدور پروانه و ترخیص برنج‌ها وجود نداشته و به این ترتیب هیچ کالایی بدون مجوز اجازه ورود به کشور پیدا نمی‌کند.

او افزود: در حال حاضر بر اساس تفاهم به عمل آمده و تصمیم ستاد تنظیم بازار و شورای عالی استاندارد، این مصوبه ابلاغ شده و مشکلی از بابت صدور مجور قانونی استاندارد و ترخیص کالا وجود ندارد.

ارونقی ادامه داد: بر اساس مصوبه‌ای که دیروز ابلاغ شد، اجازه صدور مجوز استاندارد به مرجع مربوطه داده شده است.

برچسب ها:

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی‌ها

دسته‌ها

اینکو ترمز

در دهه 1930 میلادی اتاق بازرگانی بینالمللی (ICC) مطالعاتی را در زمینه تفسیر اصلاحات تجاری به عمل آورد و مقرراتی را برای تفسیر یگنواخت اصلاحات باززرگانی بینالملی در سال 1936 بر قرار نمود که به اینکوترمز معروف گشت .

اینکو ترمز که در برگیرنده اصلاحات بازرگانی بینالمللی است در واقع تعیین کننده ظوابط بین خریدار و فروشنده در معاملات تجاری است که آخرین آن اینکوترمز 2000 میباشد که منشتر گردیده است.

اعتبار اسنادی

این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران