• 021-88854073

دانلود بخشنامه دیرکرد ارزی کانتینر-توقیف یک محموله ۲ هزار تنی کاشی به دلیل جعل مجوز صادرات توسط ماموران گمرک-تجارت آزاد ایران و سوریه در ۸۸ قلم کالا دوباره برقرار شد-دانلود بخشنامه آخرین وضعیت تعرفه ها و شرایط ورود برخی محصولات کشاورزی-دانلود جدیدترین تعرفه های کشتیرانی و حق توقف کانتینرها-دانلود جدیدترین تعرفه های کشتیرانی و حق توقف کانتینرها-جدیدترین تعرفه های انبارداری کانتینر وارداتی (دانلود عکس)-جدیدترین تعرفه های انبارداری کانتینر وارداتی (دانلود عکس)-بازدید وزیر کشور از گمرک مرزی باشماق-دانلود بخشنامه فهرست ردیف تعرفه های مشمول تسهیلات ثبت سفارش در قبال صادرات

شعار سال ۲۰۱۹ سازمان جهانی گمرک انتخاب شد: مرزهای هوشمند برای تجارت، سفر و حمل‌ونقل بدون وقفه

📌شعار سال ۲۰۱۹ سازمان جهانی گمرک انتخاب شد:
مرزهای هوشمند برای تجارت، سفر و حمل‌ونقل بدون وقفه

⭕️شعار سال ۲۰۱۹ سازمان جهانی گمرک (WCO) با عنوان “مرزهای هوشمند برای تجارت، سفر و حمل‌ونقل یکپارچه بدون وقفه” اعلام شد.

⭕️به گزارش روابط عمومی گمرک ایران، کونیو میکوریا دبیرکل سازمان جهانی گمرک در این خصوص اعلام کرد: سال ۲۰۱۹ به حرکت سریع و هموار کالاها، مسافران و وسایل حمل‌ونقل در مرزها اختصاص خواهد یافت و شعار آن “مرزهای هوشمند برای تجارت، سفر و حمل‌ونقل یکپارچه” (SMART borders for seamless Trade, Travel and Transport) خواهد بود.
گمرکات که با سایر سازمان‌ها در مرزها همکاری می‌کنند در تسهیل تجارت و سفر، آسان‌سازی، استاندارد و هماهنگ‌سازی رویه‌های مرزی و تأمین امنیت مرزها نقش محوری دارند. بنابراین کاملاً ضروری است که برای تحکیم و تقویت بیشتر تلاش‌ها در رابطه با تسهیل جریان کالا و مسافر در فراسوی مرزها نقش رهبری داشته باشد.

⭕️میکوریا افزود : به این منظور سازمان جهانی گمرک تعهد می‌کند تا تبدیل مرزها به مرزهای هوشمند و نقش گمرک به عنوان یک هاب مرکزی متصل‌کننده و هماهنگ‌کننده را بهبود بخشد.
با توجه به مطلب فوق باید به معرفی مفهوم مرزهای هوشمند بپردازیم که به وسیله آن می‌توان موجب تسهیل تجارت و سفر و در عین حال کاهش تهدیدات مرزی برای جریان کالا، مسافر و وسایل حمل‌ونقل شد.
منظور از کلمه هوشمند این است که گمرک باید تضمین کند که اصول زیر در مرکز تلاش‌های تطبیقی، اجرایی و تسهیلی گمرک قرار دارد. این اصول عبارتند از: امنیت، قابل سنجش، اتوماسیون، مدیریت خطر و فناوری.

👈👈جهت دریافت متن کامل پیام دبیرکل سازمان جهانی گمرک می‌توانید به سایت گمرک ایران به آدرس www.irica.ir مراجعه نمایید.

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی‌ها

دسته‌ها

اینکو ترمز

در دهه 1930 میلادی اتاق بازرگانی بینالمللی (ICC) مطالعاتی را در زمینه تفسیر اصلاحات تجاری به عمل آورد و مقرراتی را برای تفسیر یگنواخت اصلاحات باززرگانی بینالملی در سال 1936 بر قرار نمود که به اینکوترمز معروف گشت .

اینکو ترمز که در برگیرنده اصلاحات بازرگانی بینالمللی است در واقع تعیین کننده ظوابط بین خریدار و فروشنده در معاملات تجاری است که آخرین آن اینکوترمز 2000 میباشد که منشتر گردیده است.

اعتبار اسنادی

این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

  • علی محمدشجاعی 2019/07/31 پاسخ

    انشالله به امید روزی که تجارت آسان وبدون وقفه نهادینه بشه وسازمان گمرک بااقتدار وعظمت درجهت اعتلای اهداف سازمانی پیشگام باشد.

    • مدیر سایت 2019/08/18 پاسخ

      سلام بله امیدواریم