• 021-88854073

بهبود شاخص های تجارت فرامرزی / کاهش 46 درصدی زمان واردات و 39 درصدی زمان صادرات-بخشنامه‌های ستاد تنظیم بازار در مورد ممنوعیت واردات و صادرات کالاهای اساسی کارکنان گمرک را گیج کرده-شفاف سازی گمرک در خصوص برنج های دپو شده در بنادر-مثبت شدن تراز تجاری کشور در یک سال گذشته-ثبات بازار ارز، ادامه‌دار است-درخشش گمرکات اجرایی در جشنواره شهید رجای-بیش از نصف ارز صادراتی به چرخه رسمی بازنگشته اس-توافق ایران و روسیه برای حمایت از پروژه‌های تجاری به منظور استقلال یافتن از مبادلات دلاری-تازه ترین گزارش گمرک از وضعیت تجارت خارجی کشور / مبادلات تجاری ایران به 35/5 میلیارد دلار رسی-ابلاغ اقلام قابل ورود به مناطق آزاد/امسال ۵۲۸ میلیون دلار کالا وارد مناطق آزاد می‌شو

شعار سال ۲۰۱۹ سازمان جهانی گمرک انتخاب شد: مرزهای هوشمند برای تجارت، سفر و حمل‌ونقل بدون وقفه

📌شعار سال ۲۰۱۹ سازمان جهانی گمرک انتخاب شد:
مرزهای هوشمند برای تجارت، سفر و حمل‌ونقل بدون وقفه

⭕️شعار سال ۲۰۱۹ سازمان جهانی گمرک (WCO) با عنوان “مرزهای هوشمند برای تجارت، سفر و حمل‌ونقل یکپارچه بدون وقفه” اعلام شد.

⭕️به گزارش روابط عمومی گمرک ایران، کونیو میکوریا دبیرکل سازمان جهانی گمرک در این خصوص اعلام کرد: سال ۲۰۱۹ به حرکت سریع و هموار کالاها، مسافران و وسایل حمل‌ونقل در مرزها اختصاص خواهد یافت و شعار آن “مرزهای هوشمند برای تجارت، سفر و حمل‌ونقل یکپارچه” (SMART borders for seamless Trade, Travel and Transport) خواهد بود.
گمرکات که با سایر سازمان‌ها در مرزها همکاری می‌کنند در تسهیل تجارت و سفر، آسان‌سازی، استاندارد و هماهنگ‌سازی رویه‌های مرزی و تأمین امنیت مرزها نقش محوری دارند. بنابراین کاملاً ضروری است که برای تحکیم و تقویت بیشتر تلاش‌ها در رابطه با تسهیل جریان کالا و مسافر در فراسوی مرزها نقش رهبری داشته باشد.

⭕️میکوریا افزود : به این منظور سازمان جهانی گمرک تعهد می‌کند تا تبدیل مرزها به مرزهای هوشمند و نقش گمرک به عنوان یک هاب مرکزی متصل‌کننده و هماهنگ‌کننده را بهبود بخشد.
با توجه به مطلب فوق باید به معرفی مفهوم مرزهای هوشمند بپردازیم که به وسیله آن می‌توان موجب تسهیل تجارت و سفر و در عین حال کاهش تهدیدات مرزی برای جریان کالا، مسافر و وسایل حمل‌ونقل شد.
منظور از کلمه هوشمند این است که گمرک باید تضمین کند که اصول زیر در مرکز تلاش‌های تطبیقی، اجرایی و تسهیلی گمرک قرار دارد. این اصول عبارتند از: امنیت، قابل سنجش، اتوماسیون، مدیریت خطر و فناوری.

👈👈جهت دریافت متن کامل پیام دبیرکل سازمان جهانی گمرک می‌توانید به سایت گمرک ایران به آدرس www.irica.ir مراجعه نمایید.

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی

دسته‌ها

اینکو ترمز

در دهه 1930 میلادی اتاق بازرگانی بینالمللی (ICC) مطالعاتی را در زمینه تفسیر اصلاحات تجاری به عمل آورد و مقرراتی را برای تفسیر یگنواخت اصلاحات باززرگانی بینالملی در سال 1936 بر قرار نمود که به اینکوترمز معروف گشت .

اینکو ترمز که در برگیرنده اصلاحات بازرگانی بینالمللی است در واقع تعیین کننده ظوابط بین خریدار و فروشنده در معاملات تجاری است که آخرین آن اینکوترمز 2000 میباشد که منشتر گردیده است.

اعتبار اسنادی

این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

  • علی محمدشجاعی ۱۳۹۸/۰۵/۰۹ پاسخ

    انشالله به امید روزی که تجارت آسان وبدون وقفه نهادینه بشه وسازمان گمرک بااقتدار وعظمت درجهت اعتلای اهداف سازمانی پیشگام باشد.

    • مدیر سایت ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ پاسخ

      سلام بله امیدواریم