• 021-88854073

تمام واگن های کالای صادراتی متوقف در اینچه برون به کشور  ترکمنستان ارسال شد-اخطار سازمان توسعه تجارت در خصوص عدم ایفای تعهدات ارزی-همکاری های تجاری و گمرکی بین ایران و افغانستان شتاب گرفت-دانلود بخشنامه گمرکی چتر حمایتی گمرک از واحدهای تولیدی و صادرکنندگان-دیدار مدیر کل گمرک جلفا و مدیر گمرک نخجوان در نقطه صفر مرزی-تشکیل پرونده 97 میلیون دلاری عدم اجرای تعهدات ارزی برای 41 شرکت-افزایش ۶۰ درصدی ارزش صادرات ایران در اردیبهشت ماه-مرز تجاری مهران باز شد / مرز برای مسافران کماکان بسته است-دستورالعمل اجرایی مربوط به تعیین میزان ارز قابل حمل، نگهداری و مبادله در داخل کشور-سفر لنج‌های سفاری به بنادر امارات با پروتکل‌های جدید

معاون فنی و امور گمرکی گمرک : کوچکترین نقشى در رسوب کالا نداریم/ فقط ۱۵ درصد کالاهای رسوبی اظهار شد

معاون فنی و امور گمرکی گمرک : کوچکترین نقشى در رسوب کالا نداریم/ فقط ۱۵ درصد کالاهای رسوبی اظهار شد

معاون فنی گمرک ایران، با بیان اینکه، بعضى ها فکر مى‌کنند دیوارى کوتاه تر از دیوار گمرک وجود ندارد گفت: بنده حاضرم با هر مرجعى که ادعا دارد گمرک باعث رسوب کالا مى شود بحث کارشناسى داشته باشم و اثبات کنم که ” گمرک ” کوچکترین نقشى در رسوب کالا ندارد.

مهرداد جمال ارونقى ، با اشاره به دلایل رسوب کالا در بنادر و مناطق ویژه اقتصادی، گفت: علاوه بر اینکه باید به این موضوع پرداخته شود که عوامل رسوب کالا در بنادر کشور چیست ؟ و این عوامل شناسائى شوند، باید به این نکته مهم توجه داشت که ” گمرک ” یک سازمان مجرى بوده و باعث رسوب کالا در این اماکن نیست.

ارونقى اظهار داشت: بنده حاضرم با هر مرجعى که ادعا دارد گمرک باعث رسوب کالا مى شود بحث کارشناسى داشته باشم و اثبات کنم که ” گمرک ” کوچکترین نقشى در رسوب کالا در بنادر و گمرکات نداشته است.

معاون رئیس کل گمرک افزود: بهتر است بررسى دقیق ترى به عمل آورید و ببینید آیا بیش از ١٥٪؜ کالاهایى که در بنادر رسوب کرده اند به گمرک اظهار شده اند؟ بهتر است بررسى دقیق ترى به عمل آورید و ببینید آیا گمرک موانعى در انجام تشریفات گمرکى کالاهایى که به گمرک اظهار شده است ایجاد کرده است یا نه ؟

وی گفت: بعضى ها فکر مى‌کنند دیوارى کوتاه تر از دیوار گمرک وجود ندارد و مى‌توانند هر ایستائى را به گمرک نسبت دهند. این موضوع درست نیست و صاحبان کالا و فعالان اقتصادى به خوبى مى دانند دلیل برخى ایستائى‌ها در روند تجارت خارجى، گمرک نیست.

ارونقى اعلام کرد: اینکه برخى از کالاها در بنادر رسوب کرده اند واقعیت دارد ، آمار و ارقام بیانگر این موضوع هستند؛ اما باید به این نکته توجه داشته باشید حتى رسوب کالا بعد از اظهار کالا به گمرک ، به این سازمان ارتباط ندارد؛ البته میزان رسوب کالا بعد از اظهار کالا که گمرک باید پاسخگو باشد در مقایسه با رسوب قبل از اظهار کالا به گمرک بسیار کم است.

معاون فنى گمرک در ادامه افزود: گرچه گمرک و وزارت امور اقتصادى و دارایى در خصوص کاهش رسوب کالا پیشنهادات و راهکارهاى لازم را ارائه داده است ولى بازهم تأکید مى شود، بهتر است مراجع متولى در این خصوص سریعاً تعیین تکلیف کنند. یکى از رویکردها این است براى اقلام دپو شده تصمیمى اتخاذ شود که اقلام مورد نیاز با ثبت سفارش و پرداخت حقوق ورودى تحت رویه واردات قطعى اظهار شوند و پس از انجام تشریفات گمرکى وارد کشور شوند.
رویکرد دوم این است که این اقدام صورت نپذیرد و بنا به ملاحظاتى ورود این کالاها به کشور انجام نشود. در هر دو صورت، مراجع تصمیم گیر هر دو رویکرد مشخص هست و نحوه اقدام نیز کاملاً تعریف شده مى باشد.
ارونقی در انتها تاکید کرد، آنچه گمرک درخواست دارد این است که در خصوص این کالاها به قید فوریت تعیین تکلیف شود.

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی‌ها

دسته‌ها

اینکو ترمز

در دهه 1930 میلادی اتاق بازرگانی بینالمللی (ICC) مطالعاتی را در زمینه تفسیر اصلاحات تجاری به عمل آورد و مقرراتی را برای تفسیر یگنواخت اصلاحات باززرگانی بینالملی در سال 1936 بر قرار نمود که به اینکوترمز معروف گشت .

اینکو ترمز که در برگیرنده اصلاحات بازرگانی بینالمللی است در واقع تعیین کننده ظوابط بین خریدار و فروشنده در معاملات تجاری است که آخرین آن اینکوترمز 2000 میباشد که منشتر گردیده است.

اعتبار اسنادی

این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران