• 021-88854073

تمام واگن های کالای صادراتی متوقف در اینچه برون به کشور  ترکمنستان ارسال شد-اخطار سازمان توسعه تجارت در خصوص عدم ایفای تعهدات ارزی-همکاری های تجاری و گمرکی بین ایران و افغانستان شتاب گرفت-دانلود بخشنامه گمرکی چتر حمایتی گمرک از واحدهای تولیدی و صادرکنندگان-دیدار مدیر کل گمرک جلفا و مدیر گمرک نخجوان در نقطه صفر مرزی-تشکیل پرونده 97 میلیون دلاری عدم اجرای تعهدات ارزی برای 41 شرکت-افزایش ۶۰ درصدی ارزش صادرات ایران در اردیبهشت ماه-مرز تجاری مهران باز شد / مرز برای مسافران کماکان بسته است-دستورالعمل اجرایی مربوط به تعیین میزان ارز قابل حمل، نگهداری و مبادله در داخل کشور-سفر لنج‌های سفاری به بنادر امارات با پروتکل‌های جدید

میزبانی گمرکات استان هرمزگان از  اعضای فراکسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مجلس شورای اسلامی

ناظر گمرکات استان هرمزگان : حمایت از تولید اولویت اول گمرک است / نمایندگان مجلس : تلاش های موثر گمرک ايران برای كاهش خلاهای بروز قاچاق کالا شایسته تقدیر است

ابوالفضل اکبرپور ناظر گمرکات استان هرمزگان و مدیرکل گمرک شهید رجایی بندر عباس در بازدید اعضای فراکسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مجلس شورای اسلامی از گمرک شهید رجایی گفت: حمایت از تولید, اولویت اول گمرک است و در این خصوص اقدامات لازم را انجام می دهد.
اعضای فراکسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مجلس شورای اسلامی متشکل از  ناصر شریفی نماینده مردم شریف «بندرلنگه، بستک و پارسیان», علی اکبری نماینده مردم شیراز و مسعود گودرزی نماینده مردم «رستم و ممسنی» به همراه مدیرکل دیوان محاسبات استان هرمزگان, روز گذشته از حوزه نظارت گمرکات استان هرمزگان و گمرک شهید رجایی بازدید بعمل آوردند.

ابوالفضل اکبرپور ناظر گمرکات استان هرمزگان و مدیرکل گمرک شهید رجایی در این بازدید توضیحاتی درباره روند تشریفات گمرکی ارائه کرد.
وی همچنین با تاکید بر لزوم حمایت از تولید‌کنندگان بیان داشت: باید قانون به سویی برود که فرمایشات‌ مقام معظم رهبری مبنی بر رونق تولید محقق شود و تمامی نهادها و سازمان‌های ذیربط همه تلاش خود را در راستای حمایت از تولید ملی به کار بگیرند.

به گزارش روابط عمومی حوزه نظارت گمرکات استان هرمزگان, ابوالفضل اکبرپور با اشاره به آمادگی گمرک برای حمایت از تولید داخل در راستای منویات مقام معظم رهبری گفت: گمرک آماده است جهت حمایت از تولید داخل در تشریفات گمرکی نهایت همکاری و تسریع را انجام دهد.
ناصر شريفی رئيس مجمع نمايندگان استان هرمزگان نیز در این جلسه اظهار داشت: به بهانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز، به هیچ وجه نباید معيشت مرز نشينان و سواحل نشينان به خطر بيفتد.
این نماینده مجلس ضمن اشاره به اين موضوع كه قاچاق  معضلی است كه اقتصاد و امنيت كشور را تهديد می كند، افزود: مراد از قاچاق، آن قاچاق سازمان يافته و هدفمندی است كه رونق توليد را با چالش مواجه می سازد و عزم همه دستگاه های متولی ونظارتی و قضائی برای برخورد با پديده شوم این نوع قاچاق جدی است.

نماینده مردم بندر لنگه، پارسیان و بستک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازديد ميدانی فراكسيون مبارزه با قاچاق کالا و ارز از گمرك شهيد رجایی بندرعباس گفت: با نصب دستگاه پيشرفته ايكس ری و تلاش های موثر صورت گرفته امید است واردات کالاهای قاچاق کاهش یابد.
در ادامه این جلسه علی اکبری نماینده مردم شریف شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که هزینه تخلفات در کشور زیاد نشود همچنان شاهد تخلف خواهیم بود.

در ادامه، مسعود گودرزی نماینده مردم شریف رستم و ممسنی در مجلس شورای اسلامی با تبریک انتصاب آقای اکبرپور به عنوان ناظر گمرکات استان هرمزگان و مدیرکل گمرک شهید‌رجایی ضمن تشکر از اقدامات گمرک و تلاش شبانه‌روزی پرسنل آن در جهت جلوگیری از ورود کالای قاچاق به کشور و همچنین حمایت از تولید داخلی، گمرک را مرزبان اقتصادی دانست و بیان کرد حضور ما در حوزه نظارت گمرکات استان هرمزگان در راستای همکاری با گمرک می‌باشد.

در پایان, هیئت بازدید کننده به همراه مسئولان حوزه نظارت گمرکات استان هرمزگان از ایکس ری کامیونی گمرک شهید رجایی، اسکله و انبارهای کالا و درب خروج بازدید کردند و طی این بازدید در جریان روند ورود و خروج کالا و تشریفات واردات و صادرات قرار گرفتند.

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی‌ها

دسته‌ها

اینکو ترمز

در دهه 1930 میلادی اتاق بازرگانی بینالمللی (ICC) مطالعاتی را در زمینه تفسیر اصلاحات تجاری به عمل آورد و مقرراتی را برای تفسیر یگنواخت اصلاحات باززرگانی بینالملی در سال 1936 بر قرار نمود که به اینکوترمز معروف گشت .

اینکو ترمز که در برگیرنده اصلاحات بازرگانی بینالمللی است در واقع تعیین کننده ظوابط بین خریدار و فروشنده در معاملات تجاری است که آخرین آن اینکوترمز 2000 میباشد که منشتر گردیده است.

اعتبار اسنادی

این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران