• 021-88854073

تمام واگن های کالای صادراتی متوقف در اینچه برون به کشور  ترکمنستان ارسال شد-اخطار سازمان توسعه تجارت در خصوص عدم ایفای تعهدات ارزی-همکاری های تجاری و گمرکی بین ایران و افغانستان شتاب گرفت-دانلود بخشنامه گمرکی چتر حمایتی گمرک از واحدهای تولیدی و صادرکنندگان-دیدار مدیر کل گمرک جلفا و مدیر گمرک نخجوان در نقطه صفر مرزی-تشکیل پرونده 97 میلیون دلاری عدم اجرای تعهدات ارزی برای 41 شرکت-افزایش ۶۰ درصدی ارزش صادرات ایران در اردیبهشت ماه-مرز تجاری مهران باز شد / مرز برای مسافران کماکان بسته است-دستورالعمل اجرایی مربوط به تعیین میزان ارز قابل حمل، نگهداری و مبادله در داخل کشور-سفر لنج‌های سفاری به بنادر امارات با پروتکل‌های جدید

واحد استاندارد شمارش کالاها توسط سازمان جهانی گمرک

سازمان جهانی گمرک(WCO)، برای شمارش کالاها استانداردهایی را تصویب کرده است تا کلیه اعضای کنوانسیون هماهنگ شده بطور یکنواخت از آن در کمیت و شمارش کالا استفاده نمایند.

بهمین منظور ستونی در جدول تعرفه تحت عنوان SUQ که مخفف standard unit of quantity است ، پیش بینی کرده است.

در این ستون ها برای

  1. وزن= کیلوگرم
  2.  قیرات=  طول، متر
  3. مساحت= متر مربع
  4. حجم= متر مکعب
  5.  مایعات= لیتر
  6. نیروی برق= کیلو وات ساعت
  7. تعداد(واحد)= قطعه
  8. قلم= جفت(۲عدد)
  9. جین (۱۲عدد)= بسته یا دسته بکار رفته است و به همه گمرکات جهان توصیه کرده این واحدها را در آمارهای گمرکی- تجاری خود بکار گیرند.

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی‌ها

دسته‌ها

اینکو ترمز

در دهه 1930 میلادی اتاق بازرگانی بینالمللی (ICC) مطالعاتی را در زمینه تفسیر اصلاحات تجاری به عمل آورد و مقرراتی را برای تفسیر یگنواخت اصلاحات باززرگانی بینالملی در سال 1936 بر قرار نمود که به اینکوترمز معروف گشت .

اینکو ترمز که در برگیرنده اصلاحات بازرگانی بینالمللی است در واقع تعیین کننده ظوابط بین خریدار و فروشنده در معاملات تجاری است که آخرین آن اینکوترمز 2000 میباشد که منشتر گردیده است.

اعتبار اسنادی

این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران