• 021-88854073

تمام واگن های کالای صادراتی متوقف در اینچه برون به کشور  ترکمنستان ارسال شد-اخطار سازمان توسعه تجارت در خصوص عدم ایفای تعهدات ارزی-همکاری های تجاری و گمرکی بین ایران و افغانستان شتاب گرفت-دانلود بخشنامه گمرکی چتر حمایتی گمرک از واحدهای تولیدی و صادرکنندگان-دیدار مدیر کل گمرک جلفا و مدیر گمرک نخجوان در نقطه صفر مرزی-تشکیل پرونده 97 میلیون دلاری عدم اجرای تعهدات ارزی برای 41 شرکت-افزایش ۶۰ درصدی ارزش صادرات ایران در اردیبهشت ماه-مرز تجاری مهران باز شد / مرز برای مسافران کماکان بسته است-دستورالعمل اجرایی مربوط به تعیین میزان ارز قابل حمل، نگهداری و مبادله در داخل کشور-سفر لنج‌های سفاری به بنادر امارات با پروتکل‌های جدید

وزیر اقتصاد:اتاق بازرگانی دلایل بازنگشتن ارز صادراتی را اعلام کند

وزیر اقتصاد:اتاق بازرگانی دلایل بازنگشتن ارز صادراتی را اعلام کند

🔹 وزیر اقتصاد با بیان اینکه اتاق بازرگانی دلایل بازنگشتن ارز صادراتی را اعلام کند، گفت: براساس آمار گمرک ۳۳ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی بوده و از این ۳۳ میلیارد چقدر ارز به بازار نیما وارده شده است؟

🔹 به گزارش فارس فرهاد دژپسند در هشتاد و یکمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با موضوع بررسی ایرادات بخشنامه نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور، گفت: یکی از مطالبی که از آن رنج می بریم بی ثباتی مقررات است که در نتیجه آن فضای کسب و کار آسیب می بیند.

🔹 وی افزود: باید موارد خاص و مواردی که تفکر می شود در بخشنامه نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور، مغفول واقع شده مورد بررسی قرار گیرد اما نباید کل بخشنامه مورد بازنگری قرار گیرد.

🔹 وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان داشت: براساس آمار گمرک ۳۳ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی بوده و از این ۳۳ میلیارد چقدر ارز به بازار نیما وارده شده است؟

🔹 دژپسند در پاسخ به این سوال که این عدد که گفته می شود واقعی نیست،‌گفت: باید پرسید این عدد با چه نرخی واقعی می شود؟ برآورد اتاق در مورد ضریب تعدیل این نرخ و واقعی شدن این رقم با توجه به اینکه پیمان سپاری ارزی انجام می شود چیست؟

🔹 وی با اشاره به مثبت شدن تراز تجاری افزود: کاهش واردات با توجه به اینکه ۸۵ درصد واردات کالاهای سرمایه‌ای است لزوما خوب نیست و این امر ممکن است آثاری داشته باشد.

🔹 دژپسند اظهار داشت: من احساس نکرده ام که دولتمردان از تعالی رشد بخش خصوصی ذره ای ناراحت باشند و همیشه خوشحال بوده‌اند و استقبال می‌کنند.

دژپسند گفت: باید فکر کرد که چه دلایلی موجب می شود که ارز حاصل از صادرات باز نگردد؛ بنابراین در اینجا لازم است که اتاق بازرگانی این عوامل را معرفی کند.

وی بیان داشت: در شرایط تحریم هدف از پا درآوردن ایران است و ما هم باید مانع شویم.

🔹 وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان داشت: در مورد کارت های بازرگانی اجاره ای گفت: این کارت ها حیثیت بازرگانان واقعی را زیر سوال می برد.

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی‌ها

دسته‌ها

اینکو ترمز

در دهه 1930 میلادی اتاق بازرگانی بینالمللی (ICC) مطالعاتی را در زمینه تفسیر اصلاحات تجاری به عمل آورد و مقرراتی را برای تفسیر یگنواخت اصلاحات باززرگانی بینالملی در سال 1936 بر قرار نمود که به اینکوترمز معروف گشت .

اینکو ترمز که در برگیرنده اصلاحات بازرگانی بینالمللی است در واقع تعیین کننده ظوابط بین خریدار و فروشنده در معاملات تجاری است که آخرین آن اینکوترمز 2000 میباشد که منشتر گردیده است.

اعتبار اسنادی

این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران