• 021-88854073

تمام واگن های کالای صادراتی متوقف در اینچه برون به کشور  ترکمنستان ارسال شد-اخطار سازمان توسعه تجارت در خصوص عدم ایفای تعهدات ارزی-همکاری های تجاری و گمرکی بین ایران و افغانستان شتاب گرفت-دانلود بخشنامه گمرکی چتر حمایتی گمرک از واحدهای تولیدی و صادرکنندگان-دیدار مدیر کل گمرک جلفا و مدیر گمرک نخجوان در نقطه صفر مرزی-تشکیل پرونده 97 میلیون دلاری عدم اجرای تعهدات ارزی برای 41 شرکت-افزایش ۶۰ درصدی ارزش صادرات ایران در اردیبهشت ماه-مرز تجاری مهران باز شد / مرز برای مسافران کماکان بسته است-دستورالعمل اجرایی مربوط به تعیین میزان ارز قابل حمل، نگهداری و مبادله در داخل کشور-سفر لنج‌های سفاری به بنادر امارات با پروتکل‌های جدید

کاهش حمل‌ونقل جاده‌ای در بخش واردات

کاهش حمل‌ونقل جاده‌ای در بخش واردات

🔹 تحریم‌ها سبب کاهش حمل‌ونقل جاده‌ای در بخش واردات شده به‌طوری‌که این کاهش به بیش از ۵۰ درصد رسیده است. علی‌اصغر جنگاوران، عضو هیات‌مدیره انجمن شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی با اعلام این مطلب به «دنیای اقتصاد» گفت: این اتفاق سبب شده نرخ کرایه حمل نیز به علت نبود بار کاهش چشمگیری داشته باشد. وی افزود: البته به علت کاهش ارزش پول ملی در سال‌جاری، محموله‌های صادراتی نسبت به سال گذشته افزایش یافته اما کامیون‌های ما که بار صادراتی به اروپا حمل می‌کنند در بازگشت برای بارگیری باید مدت زیادی منتظر بار بمانند زیرا بار وارداتی بسیار کم شده است.

🔹 وی افزود: به خاطر تحریم‌ها علیه ایران، محموله‌های وارداتی از اروپا بسیار کم شده و همچنین موضوع ثبت‌سفارش نیز مزید بر علت شده زیرا گمرک و وزارت صمت بابت ثبت‌سفارش بسیار سختگیرانه عمل می‌کنند. وی درباره بقیه مشکلات گفت: متاسفانه مرزهای ما از گذرگاه به گلوگاه تبدیل شده‌اند. در دنیا مرز محل گذر و عبور است ولی در کشور ما مخصوصا مرز بازرگان و بندرعباس به گلوگاه تبدیل شده و به دلایل مختلف کانتینرها و کامیون‌ها متوقف می‌شوند. عضو هیات‌مدیره انجمن شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌الملل افزود: در گمرکات مرزی اسنادی را طلب می‌کنند که در مرحله ترخیص نیاز است و این عمل باعث توقف کامیون‌ها در مرزهای ورودی می‌شود؛ در نتیجه هزینه سنگین خواب کامیون و دموراژ به شرکت حمل‌ونقل تحمیل می‌شود و عملا گمرک‌های ما به پارکینگ تبدیل شده و تعداد زیادی از کامیون‌ها به علت ثبت‌سفارش، آزمایش محصولات و سایر موارد معطل می‌شوند؛ درصورتی‌که کامیون‌های ما طبق کنوانسیون «تیر» باید با حداقل اسناد بتوانند از مرزها تردد کنند. جنگاوران درباره مشکلات دیگر ترانزیت زمینی گفت: فقط به یک مشکل از ده‌ها مشکل ترانزیت بسنده می‌کنم که طبق قوانین کنوانسیون «تیر» اگر محموله‌ای در جریان حمل در اثر عوامل موجه مثل تصادف و واژگونی کامیون و… از بین برود حقوق و عوارض گمرکی به آن تعلق نمی‌گیرد به‌دلیل اینکه محموله وارد بازار مصرف نشده است، ولی گمرک ایران چنین استنباطی ندارد. وی افزود: به‌نظر می‌رسد مشتریانی که ایران را به‌عنوان مسیر ترانزیتی انتخاب می‌کنند یا مجبور هستند و مسیر دیگری ندارند یا اصلا به قوانین ترانزیتی ایران آگاهی ندارند وگرنه هیچ صاحب کالایی زیر بار این تعهد نمی‌رود.

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی‌ها

دسته‌ها

اینکو ترمز

در دهه 1930 میلادی اتاق بازرگانی بینالمللی (ICC) مطالعاتی را در زمینه تفسیر اصلاحات تجاری به عمل آورد و مقرراتی را برای تفسیر یگنواخت اصلاحات باززرگانی بینالملی در سال 1936 بر قرار نمود که به اینکوترمز معروف گشت .

اینکو ترمز که در برگیرنده اصلاحات بازرگانی بینالمللی است در واقع تعیین کننده ظوابط بین خریدار و فروشنده در معاملات تجاری است که آخرین آن اینکوترمز 2000 میباشد که منشتر گردیده است.

اعتبار اسنادی

این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران