• 021-88854073

تمام واگن های کالای صادراتی متوقف در اینچه برون به کشور  ترکمنستان ارسال شد-اخطار سازمان توسعه تجارت در خصوص عدم ایفای تعهدات ارزی-همکاری های تجاری و گمرکی بین ایران و افغانستان شتاب گرفت-دانلود بخشنامه گمرکی چتر حمایتی گمرک از واحدهای تولیدی و صادرکنندگان-دیدار مدیر کل گمرک جلفا و مدیر گمرک نخجوان در نقطه صفر مرزی-تشکیل پرونده 97 میلیون دلاری عدم اجرای تعهدات ارزی برای 41 شرکت-افزایش ۶۰ درصدی ارزش صادرات ایران در اردیبهشت ماه-مرز تجاری مهران باز شد / مرز برای مسافران کماکان بسته است-دستورالعمل اجرایی مربوط به تعیین میزان ارز قابل حمل، نگهداری و مبادله در داخل کشور-سفر لنج‌های سفاری به بنادر امارات با پروتکل‌های جدید

کاهش ۱۵ درصدی هزینه های تجاری با توافق نامه تسهیل تجارت

عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با بیان اینکه هر یک روز تاخیر در ترخیص کالا از گمرک یک درصد به قیمت کالاهای وارداتی اضافه می کند، افزود: پیش بینی می شود پس از لازم الاجرا شدن توافق نامه تسهیل تجارت (TFA) هزینه های تجاری بین ۱۳ تا ۱۵ درصد کاهش یابد.

«مهدی بخشنده» در ششمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: به تازگی اتفاقی برای تسهیل تجارت بین کشورهای عضو سازمان تجارت جهانی (WTO) افتاده به نام توافق نامه تسهیل تجارت (TFA) که بیش از ۱۱ سال بواسطه زبده ترین کارشناسان بین المللی از سال ۲۰۰۶ در حال تدوین بوده و در سال ۲۰۱۷ لازم الاجرا شده است.
وی ادامه داد: این موافقت نامه از پتانسیل خوبی برای کاهش هزینه های جاری و افزایش حجم تجارت بین کشورها و درآمد جهانی برخوردار است.
بخشنده به مطالعه سازمان همکاری و توسعه اقتصادی اشاره کرد و گفت: این مطالعه نشان می دهد TFA هزینه تجارت را بین ۱۲.۵ تا ۱۷ درصد کاهش داده است.

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی‌ها

دسته‌ها

اینکو ترمز

در دهه 1930 میلادی اتاق بازرگانی بینالمللی (ICC) مطالعاتی را در زمینه تفسیر اصلاحات تجاری به عمل آورد و مقرراتی را برای تفسیر یگنواخت اصلاحات باززرگانی بینالملی در سال 1936 بر قرار نمود که به اینکوترمز معروف گشت .

اینکو ترمز که در برگیرنده اصلاحات بازرگانی بینالمللی است در واقع تعیین کننده ظوابط بین خریدار و فروشنده در معاملات تجاری است که آخرین آن اینکوترمز 2000 میباشد که منشتر گردیده است.

اعتبار اسنادی

این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران