• 021-88854073

در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سیستان و بلوچستان و در حضور وزیر اقتصاد مطرح شد-برگزاری دوره آموزشی 2 روزه مسئولان مالی گمرکات ستادی و اجرایی در تهران-با لغو محدودیت ها و ممنوعیت های کرونایی در گمرکات مرزی ایران و ترکمنستان تردد کامیون ها در مرز به حالت عادی برگشت-تجارت خارجی کشور به 69.5 میلیارد دلار رسید-برای نخستین بار انجام گرفت-کشف نیم تن زعفران قاچاق توسط کارکنان گمرک شهید باهنر بندرعباس-99 تن مواد اولیه دارویی و دارو از گمرک شهید رجایی در حال ترخیص استافزایش تعداد فعالان اقتصادی مجاز در گمرک سطح رضایتمندی خدمت گیرندگان را ارتقا داد99 تن مواد اولیه دارویی و دارو از گمرک شهید رجایی در حال ترخیص است-تن مواد اولیه دارویی و دارو از گمرک شهید رجایی در حال ترخیص است-محدودیت تردد کامیون‌های ایرانی به مقصد ترکمنستان در مرز اینچه‌برون برداشته شد-در کارگاه آموزشی 2 روزه ترانزیت انجام گرفت تشریح راهکارهای تسهیل و افزایش ترانزیت کالا از مسیر ایران

۹۴۱ هزار و ۷۱۷ تن کالا از گمرکات استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد

بارگیری کانتینر

اراک – ایرنا – سرپرست اداره کل گمرکات استان مرکزی گفت: ۹۴۱ هزار و ۷۱۷ تن کالا از ابتدای سال جاری تاکنون از گمرکات این استان به خارج از کشور صادر شد.

علیرضا صدیقی راد» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ارزش این محموله‌های صادراتی ۵۸۲ میلیون و ۲۵۹ هزار و ۲۵۹ دلار است که به مقصد ۸۱ کشور جهان از جمله عراق، افغانستان، ترکیه، پاکستان و روسیه صادر شده‌ است.

وی ادامه داد: صادرات این کالاها در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزشی ۱۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

سرپرست اداره کل گمرکات استان مرکزی خاطرنشان کرد: پیلت، پروفیل و شمش آلومینیوم، انواع هیدروکربن‌ها، مواد شیمیایی، پروفیل آهنی درز جوش دار، گاز مایع، تیر برق و سازه‌های فلزی، الیاف استر مصنوعی، رول دستمال کاغذی، شیر خشک صنعتی، قوطی آلومینیومی، میلگرد، بلوریجات و ظروف شیشه‌ای، کاشی، مواد غذایی و مصنوعات پلاستیکی از عمده کالاهای صادر شده از گمرکات استان مرکزی به خارج از کشور در این مدت بوده‌ است.

صدیقی راد گفت: ۹۷ هزار و ۳۵۲ تن کالا به ارزش ۳۴۱ میلیون و ۵۱ هزار و ۴۴۱ دلار در این مدت به استان مرکزی وارد شده که واردات این کالاها نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی و ارزشی به ترتیب ۳۲ و ۳۰ درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: این محموله‌های وارداتی نیز از ۴۳ کشور جهان از جمله امارات متحده عربی، چین، ترکیه، هند، قطر و هنگ کنگ به استان مرکزی وارد شده‌ است.

سرپرست اداره کل گمرکات استان مرکزی خاطرنشان کرد: کویل، شمش آلومینیوم آلیاژی، مولد برق گازی، دانه آفتابگردان خام، انواع پودر خوراکی، پاکت آبمیوه، کپسول ژلاتینی خالی، بادام زمینی خام، انواع اسانس خوراکی، ورق فولادی و قوطی آبمیوه از جمله کالاهای وارد شده به استان مرکزی در این مدت بوده‌ است. 

صدیقی راد افزود: ۶۰۰ پرونده قاچاق کالا به ارزش یک هزار و ۳۶ میلیارد و ۲۵۹ میلیون و ۵۶۰ هزار ریال در این مدت در گمرکات استان مرکزی تشکیل شد که ارزش این پرونده‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: گمرکات استان مرکزی از ابتدای سال جاری تاکنون ۲ هزار و ۹۳۶ میلیارد و ۶۵۸ میلیون و ۴۸۸ هزار ریال درآمد ملی و استانی کسب کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳۷ درصد افزایش یافته‌ است.

سرپرست اداره کل گمرکات استان مرکزی خاطرنشان کرد: میزان درآمد مالیات بر ارزش افزوده گمرکات این استان در این مدت چهار هزار و ۸۸۶ میلیارد و ۸۵۷ میلیون و ۹۸۳ هزار ریال برآورد می‌شود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۷۹ درصد افزایش داشته است.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان و یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر جمعیت از قطب‌های مهم صنعتی و کشاورزی کشور است.


لینک خبر در خبر گزاری ایرنا

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی‌ها

دسته‌ها

اینکو ترمز

در دهه 1930 میلادی اتاق بازرگانی بینالمللی (ICC) مطالعاتی را در زمینه تفسیر اصلاحات تجاری به عمل آورد و مقرراتی را برای تفسیر یگنواخت اصلاحات باززرگانی بینالملی در سال 1936 بر قرار نمود که به اینکوترمز معروف گشت .

اینکو ترمز که در برگیرنده اصلاحات بازرگانی بینالمللی است در واقع تعیین کننده ظوابط بین خریدار و فروشنده در معاملات تجاری است که آخرین آن اینکوترمز 2000 میباشد که منشتر گردیده است.

اعتبار اسنادی

این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران