• 021-88854073

تشکیل کارگروه ویژه گمرک برای بررسی مشکلات مرزی آستارا-بکارگیری ظرفیت های وزارت اقتصاد برای تحقق سند راهبردی گمرک ایران-تشریح ۶ برنامه تحول آفرین گمرک از سوی رئیس کل گمرک/تحول در سامانه ها، یکپارچه سازی و هوشمندسازی فعالیت های گمرک اولین برنامه تحول آفرین-تشریح ۶ برنامه تحول آفرین گمرک از سوی رئیس کل گمرک/تحول در سامانه ها، یکپارچه سازی و هوشمندسازی فعالیت های گمرک اولین برنامه تحول آفرین - پایگاه خبری اخبار گمرکی-تحریم مانع رکوردزنی صادرات غیرنفتی کشور نشد/ توسعه تجارت محدود به کشورهای منطقه نیست - پایگاه خبری اخبار گمرکی-تشریح جزئیات برنامه تحول گمرک از سوی رئیس کل گمرک ایران - پایگاه خبری اخبار گمرکی-سخنرانی دکتر خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم روز جهانی گمرک و تبریک و تهنیت این روز به کارکنان گمرک و تقدیر و تشکر از تمامی زحمات و تلاش های کارکنان گمرک جمهوری اسلامی ایران-پیام وزیر اقتصاد به مناسبت روز جهانی گمرک/ تلاش برای دست یافتن گمرک به جایگاه اصلی در تجارت بین‌الملل-دکتر رضوانی فر روز جهانی گمرک را به تمامی کارکنان و فعالان حوزه امور گمرکی تبریک و تهنیت گفت-پیام سازمان جهانی گمرک به گمرک جمهوری اسلامی ایران (IRICA) به مناسبت روز جهانی گمرک 2023

افزایش تعداد فعالان اقتصادی مجاز در گمرک سطح رضایتمندی خدمت گیرندگان را ارتقا داد

رئیس کل گمرک ایران از ارتقای سطح رضایتمندی خدمت گیرندگان در گمرک همزمان با افزایش تعداد فعالان اقتصادی مجاز (AEO) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی گمرک ایران؛ اشاره علیرضا مقدسی به عضویت ۶۲۴ فعال اقتصادی در طرح جدید فعالان اقتصادی مجاز گمرک است که در ماه های اخیر به دلیل اجرای برنامه جدید گمرک برای تسهیل تجارت و حمایت از فعالان اقتصادی خوشنام افزایش چشمگیری یافته است.

بنابراین گزارش، رئیس کل گمرک ایران که در نشست مشترک با مسئولان منطقه ویژه اقتصادی پیام سخن می گفت، در ادامه با اشاره به اینکه مشاهدات میدانی نشان می دهد نظم خوبی در منطقه حاکم است، گفت: فعالیت شرکت های تولیدی در منطقه قابل توجه بود و بسیار ارزشمند است.

وی افزود: همواره چالش هایی میان وظایف حاکمیتی گمرک با مناطق آزاد و ویژه اقتصادی وجود دارد اما گمرک باید بتواند وظایف و رسالت های خود را در منطقه انجام بدهد که همه این کارها با هدف حمایت از تولید انجام می شود.

مقدسی افزود: البته گمرکات باید در کنار اعمال قانون و کسب درآمد، تسهیل تجارت هم داشته باشند.

رئیس کل گمرک ادامه داد: گمرک پیشانی تجارت است و هم باید ورود و خروج کالاها را کنترل کند و هم اینکه تا جایی که می تواند باید از ظرفیت های قانونی استفاده نماید تا به بهترین شکل ممکن به فعالان اقتصادی و به ویژه تولیدکنندگان تسهیلات ارائه بدهد که تسهیلات ۱۸ گانه برای حمایت از فعالان اقتصادی مجاز در همین راستا است.

وی تاکید کرد: ارزیابی ها نشان می دهد که شرکت ها از تسهیلات جدید گمرک در قالب فعالان اقتصادی مجاز رضایت دارند و گمرکات باید از تمامی ظرفیت های قانونی برای حمایت از تولید نهایت استفاده را بکنند و آمادگی داریم که تولید کننده هر جایی که در گمرک مشکل داشت شخصا رسیدگی کنیم.

این گزارش می افزاید، رئیس کل گمرک ایران و اعضای شورای معاونین برای نخستین بار از واحدهای تولیدی منطقه ویژه اقتصادی پیام و اداره کل گمرکات استان البرز بازدید و با کارکنان این گمرک دیدار و گفتگو کردند.

دکتر مقدسی و هیات همراه در این بازدید از قسمت های مختلف این گمرک بازدید و به صورت میدانی در جریان نحوه ارائه خدمات رسانی به ارباب رجوع و چگونگی انجام تشریفات گمرکی قرار گرفتند.

این دیدار در فضایی بسیار صمیمی انجام شد و کارکنان گمرک استان البرز از اینکه رئیس کل گمرک ایران برای نخستین بار در جمع آنها حضور یافت و از نزدیک و به صورت چهره به چهره به مشکلات آنها رسیدگی کرد، استقبال کردند.

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی‌ها

دسته‌ها

اینکو ترمز

در دهه 1930 میلادی اتاق بازرگانی بینالمللی (ICC) مطالعاتی را در زمینه تفسیر اصلاحات تجاری به عمل آورد و مقرراتی را برای تفسیر یگنواخت اصلاحات باززرگانی بینالملی در سال 1936 بر قرار نمود که به اینکوترمز معروف گشت .

اینکو ترمز که در برگیرنده اصلاحات بازرگانی بینالمللی است در واقع تعیین کننده ظوابط بین خریدار و فروشنده در معاملات تجاری است که آخرین آن اینکوترمز 2000 میباشد که منشتر گردیده است.

اعتبار اسنادی

این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد این متن اعتبار اسنادی می باشد و اعتبار دیگری ندارد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران